Erbugen

Średnia ocena:Brak ocen

Erbugen to lek obniżający ciśnienie tętnicze krwi. Jego substancją aktywną jest perindopril – substancja z grupy inhibitorów konwertazy angiotensyny. Poprzez zahamowanie aktywności tego enzymu w organizmie, zmniejsza się skurcz naczyń, odpowiedzialny za wyższe ciśnienie krwi, a także obniżone jest zatrzymywanie wody oraz sodu. Na polskim rynku lek dostępny jest wyłącznie na receptę. Możemy zakupić go pod postacią tabletek.

Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Erbugen przeznaczony jest dla pacjentów dorosłych, cierpiących na samoistne nadciśnienie tętnicze. Może być również stosowany w niewydolności mięśnia sercowego, a także w chorobie niedokrwiennej serca w celu zapobiegnięcia wystąpieniu różnego rodzaju incydentów sercowo-naczyniowych.

Dawkowanie

Lek stosujemy doustnie. Tabletkę połykamy i popijamy dużą ilością wody. Dawkowanie ustalane jest indywidualnie dla każdego pacjenta. Zaleca się zażywanie leku codziennie o tej samej porze, aby uniknąć wahań stężeń substancji w organizmie.

Możliwe skutki uboczne

U części pacjentów stosowanie Erbugenu może przyczynić się do wystąpienia różnego rodzaju efektów niepożądanych. Zaliczamy do nich: dolegliwości żołądkowo-jelitowe, bóle i zawroty głowy, szumy w uszach, zaburzenia widzenia, hipotensja, hipotonia ortostatyczna, skurcz oskrzeli, suchość w ustach, uporczywy kaszel, zwiększona zachorowalność na zakażenia układu oddechowego oraz dróg moczowych, zmiany w obrazie morfologicznym krwi oraz skórne reakcje alergiczne.

Przeciwwskazania

Leku nie można podawać kobietom w ciąży i karmiącym piersiom, a także osobom nadwrażliwym na którykolwiek z jego składników. Nie zaleca się przyjmowania go przez pacjentów z obrzękiem naczynioruchowym, z ciężką zastoinową niewydolnością krążenia oraz w przypadku niedociśnienia.

Erbugen0LekOpinie.pl2017-04-02 20:17:28Erbugen to lek obniżający ciśnienie tętnicze krwi. Jego substancją aktywną jest perindopril – substancja z grupy inhibitorów konwertazy angiotensyny. Poprzez zahamowanie aktywności tego enzymu w organizmie, zmniejsza się skurcz naczyń, odpowiedzialny za wyższe ciśnienie krwi, a także obniżone jest zatrzymywanie wody oraz sodu. Na polskim rynku lek dostępny jest wyłącznie na receptę. Możemy zakupić go pod postacią tabletek.
Producent:
Generics
Substancja czynna:
peryndopryl
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Erbugen cena, pobierz Erbugen ulotka, dedykowane Erbugen forum, wpływ Erbugen na prowadzenie pojazdów, czy Erbugen jest refundowany? - czyli Erbugen refundacja, a także interakcje Erbugen a karmienie piersią, zalecane Erbugen dawkowanie, stosowanie Erbugen w ciąży, Erbugen opinie o leku, tanie Erbugen zamienniki, interakcje leku Erbugen a alkohol.

1 opinia o Erbugen

Znasz Erbugen? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Erbugen


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność
  1. Zażywam i mogę polecić. Pozdrowienia.

    Autor opinii: Andromeda, dodano: 25 kwietnia 2017