Elosalic

Średnia ocena:Brak ocen

Elosalic to lek, którego zadaniem jest likwidowanie zmian łuszczycowych. Stworzony został na bazie dwóch substancji czynnych. Pierwszą z nich jest mometazon – związek z grupy glikokortykosteroidów, o silnym działaniu przeciwzapalnym, przeciwobrzękowym oraz przeciwświądowym. Drugą substancją czynną leku jest kwas salicylowy, wykazujący działanie złuszczające oraz keratolityczne. Elosalic zakupimy pod postacią maści, wyłącznie na receptę.

Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Lek powstał z myślą o pacjentach dorosłych oraz młodzieży powyżej 12. roku życia, cierpiących na umiarkowaną lub ciężką postać łuszczycy, w celu usuwania blaszek łuszczycowych.

Dawkowanie

Elosalic przeznaczony jest do stosowania miejscowego. Na zmienione chorobowo miejsce na skórze nanosimy cienką warstwę maści. Czynność tę należy wykonywać 1-2 razy na dobę. Maść nie powinna być stosowana dłużej niż 3 tygodnie.

Możliwe skutki uboczne

Niekiedy w trakcie kuracji lekiem u pacjentów pojawiają się jej skutki uboczne, takie jak: świąd, miejscowe zaniki skóry, zapalenie skóry, wtórne zakażenia oraz rozstępy.

Przeciwwskazania

Po lek nie powinni sięgać pacjenci cierpiący na: zapalenie skóry wokół ust, trądzik różowaty, trądzik pospolity, zaniki skóry, zakażenia bakteryjne, wirusowe (np. opryszczka, ospa wietrzna, półpasiec, brodawki płciowe), grzybicze lub pasożytnicze, łuszczycę krostkową i kropkową, a także kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Elosalic0LekOpinie.pl2017-09-05 14:54:18Elosalic to lek, którego zadaniem jest likwidowanie zmian łuszczycowych. Stworzony został na bazie dwóch substancji czynnych. Pierwszą z nich jest mometazon – związek z grupy glikokortykosteroidów, o silnym działaniu przeciwzapalnym, przeciwobrzękowym oraz przeciwświądowym. Drugą substancją czynną leku jest kwas salicylowy, wykazujący działanie złuszczające oraz keratolityczne. Elosalic zakupimy pod postacią maści, wyłącznie na receptę.
Producent:
MSD Polska
Substancja czynna:
kwas salicylowy, mometazon
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Elosalic cena, pobierz Elosalic ulotka, dedykowane Elosalic forum, wpływ Elosalic na prowadzenie pojazdów, czy Elosalic jest refundowany? - czyli Elosalic refundacja, a także interakcje Elosalic a karmienie piersią, zalecane Elosalic dawkowanie, stosowanie Elosalic w ciąży, Elosalic opinie o leku, tanie Elosalic zamienniki, interakcje leku Elosalic a alkohol.

1 opinia o Elosalic

Znasz Elosalic? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Elosalic


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Środek przykuł moją uwagę swoją obietnicą i muszę przyznać, że ogólnie nie najgorzej się jak dotychczas spisuje. Gdyby cokolwiek się tu zmieniło dodam następny komentarz.

    Autor opinii: Kornelia, dodano: 25 kwietnia 2017