Eloprine

Średnia ocena:Brak ocen

Eloprine to lek w syropie, o działaniu przeciwwirusowym. Jego substancją aktywną jest inozyna – jeden z niewielu powszechnie dostępnych leków, hamujących rozwój wirusów i zapobiegających wywoływanym przez nie infekcjom. W badaniach wykazano skuteczność leku przeciwko wirusom Herpes, badane jest również jego działanie na wirusy, powodujące różnego typu schorzenia dróg oddechowych. Dużą zaletą leku jest fakt, iż możemy nabyć go bez recepty.

Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Eloprine jest lekiem polecanym osobom, które cierpią na zakażenia wirusem z grupy Herpes, czyli opryszczkowe zakażenia skóry i błon śluzowych – zarówno w przypadku zmian na wargach, jak i na narządach płciowych. Lek może być stosowany również przy zakażeniach wirusem opryszczki i półpaśca, a także pomocniczo w terapii wirusowych zakażeń dróg oddechowych.

Dawkowanie

Preparat jest przeznaczony do stosowania doustnego. Zalecanym dawkowaniem w przypadku osób dorosłych są 4 łyżki syropu w 3-4 dawkach podzielonych na dobę, natomiast w przypadku dzieci powyżej 1. roku życia zaleca się przyjmowanie 1 ml syropu na kilogram masy ciała, również w dawkach podzielonych. Kuracja powinna trwać 5-14 dni. Po ustąpieniu objawów zaleca się przyjmowanie leku jeszcze przez 1-2 dni.

Możliwe skutki uboczne

Jak każdy lek, Eloprine może wywołać pewne efekty niepożądane. Zaliczamy do nich: bóle i zawroty głowy, dolegliwości żołądkowo-jelitowe, ogólne złe samopoczucie, wzmożoną senność oraz zaburzenia pracy wątroby lub nerek.

Przeciwwskazania

Lek nie może być stosowany przez osoby uczulone na któryś z jego składników. Nie zaleca się, by kurację nim przeprowadzali pacjenci cierpiący na dnę moczanową, gdyż substancje zawarte w preparacie mogą przyczynić się do wystąpienia ostrego rzutu choroby.

Eloprine0LekOpinie.pl2016-11-28 14:56:24Eloprine to lek w syropie, o działaniu przeciwwirusowym. Jego substancją aktywną jest inozyna – jeden z niewielu powszechnie dostępnych leków, hamujących rozwój wirusów i zapobiegających wywoływanym przez nie infekcjom. W badaniach wykazano skuteczność leku przeciwko wirusom Herpes, badane jest również jego działanie na wirusy, powodujące różnego typu schorzenia dróg oddechowych. Dużą zaletą leku jest fakt, iż możemy nabyć go bez recepty.
Producent:
Polfarmex
Substancja czynna:
inozyna pranobeks
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Eloprine cena, pobierz Eloprine ulotka, dedykowane Eloprine forum, wpływ Eloprine na prowadzenie pojazdów, czy Eloprine jest refundowany? - czyli Eloprine refundacja, a także interakcje Eloprine a karmienie piersią, zalecane Eloprine dawkowanie, stosowanie Eloprine w ciąży, Eloprine opinie o leku, tanie Eloprine zamienniki, interakcje leku Eloprine a alkohol.

1 opinia o Eloprine

Znasz Eloprine? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Eloprine


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Dzięki rekomendacji siostry (a przy tym wbrew wielu obawom) zażywam jakiś kwartał i jak na razie efekty są dostatecznie zauważalne, dlatego też mogę polecić wszystkim.

    Autor opinii: Kazimiera, dodano: 25 kwietnia 2017