Elofen

Średnia ocena:Brak ocen

Elofen to syrop działający przeciwzapalnie i rozkurczający oskrzela. Zawiera w swoim składzie chlorowodorek fenspirydu – związek będący antagonistą receptorów histaminowych. Poprzez ich zablokowanie, zahamowane zostaje wydzielanie substancji odpowiedzialnych za stan zapalny, obrzęk i obkurczenie oskrzeli i przez to utrudniających oddychanie. Elofen dostępny jest wyłącznie na receptę.

Elofen
Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Lek stosujemy u pacjentów, którzy przekroczyli 2. rok życia, w celu leczenia objawów towarzyszących chorobom zapalnym oskrzeli i płuc. Zazwyczaj stosuje się go równolegle z antybiotykiem.

Dawkowanie

Syrop zażywamy doustnie. Dzieciom powyżej drugiego roku życia o masie ciała poniżej 10kg podajemy 2-4 łyżeczki do herbaty syropu na dobę, natomiast dzieciom o masie ciała powyżej 10kg podajemy 2-4 łyżki stołowe syropu dziennie. Zalecaną dawką dla dorosłych jest 3-6 łyżek stołowych na dobę.

Możliwe skutki uboczne

Podczas przyjmowania Elofenu możemy doświadczyć skutków ubocznych, do których zaliczamy: nudności, bóle brzucha, dolegliwości żoładkowo-jelitowe, wzmożoną senność, a także sporadycznie przyspieszenie akcji serca, najczęściej świadczące o zastosowaniu zbyt wysokiej dawki leku. Lek może upośledzać naszą sprawność psychofizyczną, dlatego po jego zastosowaniu nie zaleca się prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Przeciwwskazania

Po preparat nie powinni sięgać pacjenci nadwrażliwi na którykolwiek z jego składników, cierpiący na nietolerancję niektórych cukrów, a także kobiety w ciąży i karmiące piersią. Przed rozpoczęciem kuracji należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych równocześnie preparatach, gdyż niektóre z nich nie mogą być stosowane równocześnie z Elofenem.

Elofen0LekOpinie.pl2014-11-21 21:48:40Elofen to syrop działający przeciwzapalnie i rozkurczający oskrzela. Zawiera w swoim składzie chlorowodorek fenspirydu – związek będący antagonistą receptorów histaminowych. Poprzez ich zablokowanie, zahamowane zostaje wydzielanie substancji odpowiedzialnych za stan zapalny, obrzęk i obkurczenie oskrzeli i przez to utrudniających oddychanie. Elofen dostępny jest wyłącznie na receptę.
Producent:
Polfarmex
Substancja czynna:
fenspiryd
Strona zawiera informacje o leku Elofen cena, pobierz Elofen ulotka, dedykowane Elofen forum, wpływ Elofen na prowadzenie pojazdów, czy Elofen jest refundowany? - czyli Elofen refundacja, a także interakcje Elofen a karmienie piersią, zalecane Elofen dawkowanie, stosowanie Elofen w ciąży, Elofen opinie o leku, tanie Elofen zamienniki, interakcje leku Elofen a alkohol.

1 opinia o Elofen

Znasz Elofen? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Elofen


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Mimo wielu niepewności stosuję około kwartał i póki co korzyści są dostatecznie zauważalne, w związku z czym mogę spokojnie polecić.

    Autor opinii: Wolfgang, dodano: 25 kwietnia 2017