Efrinol

Średnia ocena:Brak ocen

Efrinol jest lekiem likwidującym obrzęk błony śluzowej i tym samym udrażniającym przewody nosowe. Stworzony został na bazie chlorowodorku efedryny – substancji o działaniu sympatykomimetycznym. Poprzez oddziaływanie na receptory adrenergiczne, efedryna obkurcza śluzówkę nosa, zmniejsza jej ukrwienie oraz ułatwia oddychanie. Dodatkowo zawarta w leku metyloceluloza wydłuża czas kontaktu efedryny z błoną śluzową nosa. Efrinol zakupimy w postaci kropli do nosa, wyłącznie na receptę.

Efrinol
Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Preparat stosuje się u pacjentów chorujących na ostre lub przewlekłe stany zapalne błony śluzowej nosa lub zatok przynosowych. Może być również zażywany w przypadku zapalenia śluzówki nosa na tle alergicznym.

Dawkowanie

Lek aplikujemy donosowo. Dokładniejszych informacji dotyczących dawkowania oraz częstotliwości jego stosowania udzieli nam lekarz i należy ściśle przestrzegać wszystkich jego wskazań. Pamiętajmy również, że terapia nie powinna trwać dłużej niż 5 dni.

Możliwe skutki uboczne

Zawarta w Efrinolu efedryna może wywoływać efekty uboczne, takie jak: niepokój, bóle głowy, podwyższenie ciśnienia tętniczego krwi, kołatania serca, lęki, nudności, wymioty, uczucie suchości w jamie ustnej i gardle, trudności z zasypianiem oraz nadpobudliwość.

Przeciwwskazania

Leku nie wolno podawać pacjentom nadwrażliwym na którykolwiek z jego składników, cierpiących na nadciśnienie tętnicze, zaburzenia rytmu serca, jaskrę z zamkniętym kątem przesączania, nadczynność tarczycy, chorobę niedokrwienną serca, a także kobietom w ciąży i karmiącym piersią. Pacjenci przyjmujący inne preparaty powinni poinformować o nich lekarza, aby wykluczyć ewentualne groźne interakcje.

Efrinol0LekOpinie.pl2014-11-28 21:15:53Efrinol jest lekiem likwidującym obrzęk błony śluzowej i tym samym udrażniającym przewody nosowe. Stworzony został na bazie chlorowodorku efedryny – substancji o działaniu sympatykomimetycznym. Poprzez oddziaływanie na receptory adrenergiczne, efedryna obkurcza śluzówkę nosa, zmniejsza jej ukrwienie oraz ułatwia oddychanie. Dodatkowo zawarta w leku metyloceluloza wydłuża czas kontaktu efedryny z błoną śluzową nosa. Efrinol zakupimy w postaci kropli do nosa, wyłącznie na receptę.
Producent:
Prolab
Substancja czynna:
chlorowodorek efedryny
Strona zawiera informacje o leku Efrinol cena, pobierz Efrinol ulotka, dedykowane Efrinol forum, wpływ Efrinol na prowadzenie pojazdów, czy Efrinol jest refundowany? - czyli Efrinol refundacja, a także interakcje Efrinol a karmienie piersią, zalecane Efrinol dawkowanie, stosowanie Efrinol w ciąży, Efrinol opinie o leku, tanie Efrinol zamienniki, interakcje leku Efrinol a alkohol.

1 opinia o Efrinol

Znasz Efrinol? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Efrinol


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Po zbadaniu produktów innych firm stwierdzam, iż na mnie najlepiej wpływa tylko ten lek. Dlatego też uważam go za godny zakupu.

    Autor opinii: Budzisława, dodano: 25 kwietnia 2017