Edelan

Średnia ocena:Brak ocen

Edelan to lek z grupy glikokortykosteroidów likwidujący świąd i objawy zapalne towarzyszące różnego rodzaju chorobom skóry. Jego substancja czynna, mometazon, hamuje uwalnianie mediatorów stanu zapalnego i dzięki temu wykazuje efekt przeciwświądowy, przeciwzapalny, przeciwalergiczny i niekiedy w niewielkim stopniu immunosupresyjny. Dużą zaletą leku jest fakt, że po zastosowaniu miejscowym praktycznie nie przenika do krwi, przez co nie zaburza gospodarki hormonalnej organizmu. Dostępny jest na receptę, pod postacią kremu lub maści.

Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Lek stosujemy u pacjentów dorosłych i dzieci, które ukończyły drugi rok życia, cierpiących na schorzenia skóry, takie jak atopowe zapalenie skóry (AZS) czy też łuszczyca, w celu terapii ich uciążliwych objawów.

Dawkowanie

Edelan aplikujemy raz dziennie na zmienione chorobowo miejsce na skórze. Należy pamiętać aby po nałożeniu leku dokładnie umyć ręce.

Możliwe skutki uboczne

Efekty niepożądane kuracji występują bardzo rzadko. Zaliczają się do nich: pieczenie, świąd, zapalenie mieszków włosowych, czyrak, zakażenia, zmiany trądzikopodobne, nadmierne owłosienie, rozstępy, zanik skóry oraz ból.

Przeciwwskazania

Lek nie może być stosowany przez pacjentów wykazujących reakcje nadwrażliwości po kontakcie z którymkolwiek z jego składników. Jest także przeciwwskazany w przypadku, gdy pacjent cierpi na przynajmniej jedno z wymienionych schorzeń: wysypka pieluszkowa, liszajec, gruźlica, zapalenie skóry wokół ust, świąd okolicy odbytu i narządów płciowych, opryszczka, ospa wietrzna, półpasiec, trądzik różowaty, grzybica stóp oraz zakażenie pochwy wywołane drożdżakami. Nie zaleca się stosowania Edelanu w ciąży, w okresie laktacji jest to natomiast zabronione.

Edelan0LekOpinie.pl2015-05-03 14:32:04Edelan to lek z grupy glikokortykosteroidów likwidujący świąd i objawy zapalne towarzyszące różnego rodzaju chorobom skóry. Jego substancja czynna, mometazon, hamuje uwalnianie mediatorów stanu zapalnego i dzięki temu wykazuje efekt przeciwświądowy, przeciwzapalny, przeciwalergiczny i niekiedy w niewielkim stopniu immunosupresyjny. Dużą zaletą leku jest fakt, że po zastosowaniu miejscowym praktycznie nie przenika do krwi, przez co nie zaburza gospodarki hormonalnej organizmu. Dostępny jest na receptę, pod postacią kremu lub maści.
Producent:
Polpharma
Substancja czynna:
mometazon
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Edelan cena, pobierz Edelan ulotka, dedykowane Edelan forum, wpływ Edelan na prowadzenie pojazdów, czy Edelan jest refundowany? - czyli Edelan refundacja, a także interakcje Edelan a karmienie piersią, zalecane Edelan dawkowanie, stosowanie Edelan w ciąży, Edelan opinie o leku, tanie Edelan zamienniki, interakcje leku Edelan a alkohol.

1 opinia o Edelan

Znasz Edelan? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Edelan


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Moim zdaniem jest trochę za drogo. Ale mimo to raczej warto. Mi chyba poprawiło się, lecz może to kwestia indywidualna.

    Autor opinii: Marcel, dodano: 25 kwietnia 2017