Dynid

Średnia ocena:Brak ocen

Dynid jest lekiem likwidującym lub zmniejszającym objawy alergii. Należy do grupy preparatów przeciwhistaminowych – jego substancja aktywna, czyli desloratadyna, blokując receptory histaminowe H1 uniemożliwia przyłączenie się do nich mediatora odpowiedzialnego za wytworzenie reakcji alergicznej. Blokuje także wydzielanie przez nasz organizm interleukin, nasilających reakcję zapalną. Lek szybko się wchłania – jego działanie zauważamy już po 30 minutach od zażycia. Zakupimy go po okazaniu recepty, pod postacią roztworu doustnego oraz tabletek.

Dynid
Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Preparat przeznaczony jest dla pacjentów cierpiących na różnego rodzaju reakcje alergiczne, spowodowane głównie alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa, a także objawów pokrzywki.

Dawkowanie

Dynid zażywamy doustnie, niezależnie od spożywanych posiłków. Roztwór doustny wypijamy, zaś tabletkę połykamy w całości i popijamy ją wodą. Decyzję o dawkowaniu i częstotliwości przyjmowania produktu podejmuje lekarz.

Możliwe skutki uboczne

U części pacjentów Dynid wywołuje efekty niepożądane terapii, do których należą: ból brzucha, nudności, wymioty, biegunki, bóle i zawroty głowy, problemy z zasypianiem albo też nadmierna senność, bóle mięśniowe, omamy, zapalenia wątroby, wzmożone zmęczenie lub niepokój z nadpobudliwością ruchową. Należy zachować szczególną ostrożność podejmując decyzję o prowadzeniu pojazdu mechanicznego, gdyż lek ten może upośledzać naszą sprawność psychomotoryczną.

Przeciwwskazania

Po preparat nie powinny sięgać osoby uczulone na któryś z jego składników, mające problemy z nerkami, a także kobiety w ciąży i karmiące piersią. Pamiętajmy, by poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych aktualnie lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.

Dynid0LekOpinie.pl2014-07-23 19:24:46Dynid jest lekiem likwidującym lub zmniejszającym objawy alergii. Należy do grupy preparatów przeciwhistaminowych – jego substancja aktywna, czyli desloratadyna, blokując receptory histaminowe H1 uniemożliwia przyłączenie się do nich mediatora odpowiedzialnego za wytworzenie reakcji alergicznej. Blokuje także wydzielanie przez nasz organizm interleukin, nasilających reakcję zapalną. Lek szybko się wchłania – jego działanie zauważamy już po 30 minutach od zażycia. Zakupimy go po okazaniu recepty, pod postacią roztworu doustnego oraz tabletek.
Substancja czynna:
desloratadyna
Przeznaczenie:
, ,
Strona zawiera informacje o leku Dynid cena, pobierz Dynid ulotka, dedykowane Dynid forum, wpływ Dynid na prowadzenie pojazdów, czy Dynid jest refundowany? - czyli Dynid refundacja, a także interakcje Dynid a karmienie piersią, zalecane Dynid dawkowanie, stosowanie Dynid w ciąży, Dynid opinie o leku, tanie Dynid zamienniki, interakcje leku Dynid a alkohol.

1 opinia o Dynid

Znasz Dynid? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Dynid


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Mimo rozlicznych niepewności zażywam około kwartał i póki co efekty są dostatecznie zauważalne, w związku z czym mogę polecić.

    Autor opinii: Rafaela, dodano: 25 kwietnia 2017