Dionelle

Średnia ocena:

Dionelle to doustny, dwuskładnikowy środek antykoncepcyjny. Jego substancje czynne to hormony z grupy estrogenów i progesteronów. Połączone działanie tych substancji zapewnia bardzo wysoką ochronę przed niechcianą ciążą poprzez zahamowanie owulacji, zagęszczenie śluzu szyjki macicy w celu stworzenia bariery nieprzenikalnej dla plemników oraz zmianę konsystencji śluzówki macicy tak, by zapłodniona komórka jajowa nie mogła się w niej zagnieździć. Lek zakupimy wyłącznie na receptę.

Dionelle
Średnia ocena (z 3 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznychBrak ocen
Opłacalność

Wskazania

Dionelle polecane jest kobietom w wieku rozrodczym, w celu zapobiegnięcia ciąży.

Dawkowanie

Preparat przyjmujemy doustnie. Codziennie przez 21 dni zażywamy jedną tabletkę o zbliżonej godzinie i popijamy ją wodą. Po upływie tych trzech tygodni następuje siedmiodniowa przerwa w terapii – wtedy zazwyczaj pojawia się krwawienie miesięczne. Po przerwie rozpoczynamy nowe opakowanie leku.

Możliwe skutki uboczne

Stosując doustną antykoncepcję, należy liczyć się z możliwością wystąpienia efektów niepożądanych, do których zaliczamy: bóle głowy, bolesność piersi, zapalenie sromu lub pochwy, zakażenia grzybicze pochwy, przekrwienie i obrzęk piersi, nieregularne miesiączki, zmiany w apetycie, migreny, zwiększenie masy ciała, upławy, bóle w obrębie miednicy, ogólne złe samopoczucie, zmiany w libido oraz zmiany ciśnienia tętniczego krwi.

Przeciwwskazania

Lek nie może być zażywany przez pacjentki uczulone na któryś z jego składników, będące w ciąży oraz karmiące piersią. Kobiety cierpiące na nadciśnienie tętnicze, cukrzycę, nowotwory hormonozależne, zaburzenia krzepliwości krwi, schorzenia zakrzepowo-zatorowe, stany zapalne trzustki, depresję, toczeń rumieniowaty, padaczkę, chorobę zapalną jelit lub też chorobę Leśniowskiego-Crohna powinny poinformować o tym lekarza. Należy również wspomnieć o wszystkich przyjmowanych równocześnie lekach.

Dionelle0LekOpinie.pl2014-11-21 21:51:39Dionelle to doustny, dwuskładnikowy środek antykoncepcyjny. Jego substancje czynne to hormony z grupy estrogenów i progesteronów. Połączone działanie tych substancji zapewnia bardzo wysoką ochronę przed niechcianą ciążą poprzez zahamowanie owulacji, zagęszczenie śluzu szyjki macicy w celu stworzenia bariery nieprzenikalnej dla plemników oraz zmianę konsystencji śluzówki macicy tak, by zapłodniona komórka jajowa nie mogła się w niej zagnieździć. Lek zakupimy wyłącznie na receptę.
Substancja czynna:
dienogest, etinylestradiol
Strona zawiera informacje o leku Dionelle cena, pobierz Dionelle ulotka, dedykowane Dionelle forum, wpływ Dionelle na prowadzenie pojazdów, czy Dionelle jest refundowany? - czyli Dionelle refundacja, a także interakcje Dionelle a karmienie piersią, zalecane Dionelle dawkowanie, stosowanie Dionelle w ciąży, Dionelle opinie o leku, tanie Dionelle zamienniki, interakcje leku Dionelle a alkohol.

2 opinii o Dionelle

Znasz Dionelle? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Dionelle


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Nie wiem czy warto zalecić ten środek. Polecam sprawdzić samemu.

    Autor opinii: Świętochna, dodano: 25 kwietnia 2017
  2. Skuteczność
    Bez skutków ubocznych Brak ocenOpłacalność

    Choruje na PCOS więc w związku z tym mam nieregularne miesiączki. Lek został mi zapisany w celu ustabilizowania miesiączek i zahamowania wytwarzania męskich hormonów przez organizm. Póki co czekam na efekty związane z zaprzestaniem wzrostu nadmiernego owłosienia. Lek powoduje u mnie ból piersi i migreny, jednocześnie piersi zrobiły się większe (czego absolutnie nie zapisuję do negatywnych skutków ubocznych), mam również zwiększone libido co oczywiście również mi nie przeszkadza. :)

    Autor opinii: Anonim, dodano: 28 czerwca 2016