DicloDuo

Średnia ocena:Brak ocen

DicloDuo to niesteroidowy lek przeciwzapalny. Powstał na bazie diklofenaku – pochodnej kwasu aminofenylooctowego, wykazującej silne działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe. Jego działanie ma związek z hamowaniem aktywności enzymu – cyklooksygenazy, który odpowiedzialny jest za syntezę mediatorów stanu zapalnego i bólu. Lek zakupimy wyłącznie na receptę, pod postacią kapsułek.

DicloDuo
Średnia ocena (z 3 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

DicloDuo polecane jest pacjentom dorosłym, w terapii pourazowych oraz reumatycznych stanów zapalnych więzadeł, tkanek miękkich i ścięgien, w objawowym leczeniu chorób zapalnych na tle reumatycznym, takich jak zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa czy też chorób zwyrodnieniowych stawów, kobietom podczas bolesnych menstruacji, a także chorym po zabiegach chirurgicznych, w celu umorzenia bólu.

Dawkowanie

Lek przyjmujemy doustnie, popijając dużą ilością wody. Najczęściej zalecaną przez lekarzy dawką jest jedna kapsułka raz lub dwa razy dziennie.

Możliwe skutki uboczne

W trakcie kuracji DicloDuo możemy zaobserwować u ciebie efekty niepożądane, takie jak: zaburzenia żołądkowo-jelitowe, uczynnienie choroby wrzodowej żołądka lub dwunastnicy, krwawienia z przewodu pokarmowego, upośledzenie czynności wątroby lub nerek oraz różnego rodzaju skórne reakcje alergiczne.

Przeciwwskazania

Lek nie powinien być zażywany przez pacjentów cierpiących na czynną chorobę żołądka lub dwunastnicy, ciężką niewydolność nerek, serca lub wątroby, krwawienia z przewodu pokarmowego, zastoinową niewydolność serca, chorobę naczyń obwodowych lub naczyń mózgowych, a także przez kobiety w III trymestrze ciąży.

DicloDuo0LekOpinie.pl2015-02-22 19:39:58DicloDuo to niesteroidowy lek przeciwzapalny. Powstał na bazie diklofenaku – pochodnej kwasu aminofenylooctowego, wykazującej silne działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe. Jego działanie ma związek z hamowaniem aktywności enzymu – cyklooksygenazy, który odpowiedzialny jest za syntezę mediatorów stanu zapalnego i bólu. Lek zakupimy wyłącznie na receptę, pod postacią kapsułek.
Producent:
Pharmaswiss
Substancja czynna:
diklofenak
Strona zawiera informacje o leku DicloDuo cena, pobierz DicloDuo ulotka, dedykowane DicloDuo forum, wpływ DicloDuo na prowadzenie pojazdów, czy DicloDuo jest refundowany? - czyli DicloDuo refundacja, a także interakcje DicloDuo a karmienie piersią, zalecane DicloDuo dawkowanie, stosowanie DicloDuo w ciąży, DicloDuo opinie o leku, tanie DicloDuo zamienniki, interakcje leku DicloDuo a alkohol.

2 opinii o DicloDuo

Znasz DicloDuo? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o DicloDuo


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Dzięki rekomendacji znajomego (a przy tym wbrew licznym obawom) biorę gdzieś miesiąc i póki co efekty są dobrze widoczne, dlatego też mogę spokojnie polecić każdemu.

    Autor opinii: Pakoszław, dodano: 25 kwietnia 2017
  2. Koszmarne skutki uboczne! Bardzo mocno obciąża układ pokarmowy (trawienny), u mnie zaczęło się od skurczowych mocnych bóli brzucha, potem gazy, biegunka, następnie wymioty, a na końcu biegunka z krwią… O większości skutków ubocznych piszą w ulotce, ale co z tego, co to za lek i jak można dopuścić coś takiego do obrotu. Co prawda na stan zapalny w plecach w odcinku krzyżowo – lędźwiowym pomógł i to szybko, ale odstawiłam ten „lek” i dalej leczyłam się miejscowo maścią innego producenta z tą sama substancją czynna. Natomiast zdecydowanie odradzam stosowanie leku doustnie, a na ogół nie mam problemów z układem pokarmowym.

    Autor opinii: Agata (Wrocław), dodano: 20 grudnia 2016