DexaPini

Średnia ocena:Brak ocen

DexaPini to syrop o działaniu przeciwkaszlowym. W swoim składzie zawiera dekstrometorfan oraz substancje wspomagające jego działanie, takie jak nalewka koprowa oraz wyciąg sosnowy. Połączone działanie tych składników daje efekt zmniejszający częstotliwość napadów suchego, uciążliwego kaszlu. Dużą zaletą preparatu jest fakt, że może być stosowany przez dzieci. Syrop zakupimy bez recepty.

Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Syrop został stworzony z myślą o pacjentach dorosłych oraz o dzieciach powyżej 4. roku życia, cierpiących na schorzenia przebiegające z atakami suchego kaszlu, takie jak: grypa, stany grypopodobne, zapalenie oskrzeli, krtani bądź gardła.

Dawkowanie

Lek jest przeznaczony do zażywania doustnego. Dzieciom w wieku 6-11 lat zaleca się podawanie jednej łyżeczki od herbaty syropu trzy razy na dobę, natomiast dzieciom starszym i osobom dorosłym można podawać jedną łyżkę syropu trzy razy dziennie. Dawkowanie leku u dzieci w wieku 4-5 lat należy skonsultować z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne

Niekiedy po zażyciu syropu mogą pojawić się skutki uboczne, takie jak: zawroty głowy, wzmożona senność oraz dolegliwości żołądkowo-jelitowe.

Przeciwwskazania

DexaPini nie może być stosowany przez pacjentów cierpiących na kaszel mokry, astmę, ciężkie zaburzenia funkcjonowania wątroby oraz przez osoby jednocześnie stosujące preparaty mukolityczne lub inhibitory MAO.

DexaPini0LekOpinie.pl2015-11-18 16:09:09DexaPini to syrop o działaniu przeciwkaszlowym. W swoim składzie zawiera dekstrometorfan oraz substancje wspomagające jego działanie, takie jak nalewka koprowa oraz wyciąg sosnowy. Połączone działanie tych składników daje efekt zmniejszający częstotliwość napadów suchego, uciążliwego kaszlu. Dużą zaletą preparatu jest fakt, że może być stosowany przez dzieci. Syrop zakupimy bez recepty.
Producent:
Herbapol
Substancja czynna:
wiele składników
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku DexaPini cena, pobierz DexaPini ulotka, dedykowane DexaPini forum, wpływ DexaPini na prowadzenie pojazdów, czy DexaPini jest refundowany? - czyli DexaPini refundacja, a także interakcje DexaPini a karmienie piersią, zalecane DexaPini dawkowanie, stosowanie DexaPini w ciąży, DexaPini opinie o leku, tanie DexaPini zamienniki, interakcje leku DexaPini a alkohol.

1 opinia o DexaPini

Znasz DexaPini? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o DexaPini


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Jest OK, raczej warto.

    Autor opinii: Jakub, dodano: 25 kwietnia 2017