DexaPico

Średnia ocena:Brak ocen

DexaPico to lek w syropie, wykazujący działanie przeciwkaszlowe. Jego ogromną zaletą jest fakt, iż możemy go podawać nawet dzieciom, jeżeli tylko mają skończone 2 lata. Syrop powstał na bazie bromowodorku dekstrometorfanu, którego zadaniem jest hamowanie ośrodka kaszlu, znajdującego się w rdzeniu przedłużonym. Dodatkowo zawarte w preparacie wyciągi roślinne działają ochronnie na gardło, likwidując jego podrażnienie, wywołane suchym kaszlem.

Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

DexaPico przeznaczony jest dla pacjentów powyżej 2. roku życia, cierpiących na uporczywy, suchy kaszel, najczęściej towarzyszący infekcji górnych dróg oddechowych.

Dawkowanie

Syrop stosujemy doustnie. Jego dawkowanie uzależnione jest od wieku dziecka. Pacjentom w wieku 2-6 lat należy podawać 0,5 łyżeczki od herbaty syropu 3 razy na dobę. W przypadku dzieci w wieku 6-12 lat zalecana dawka to 1 łyżeczka syropu 3 razy na dobę, natomiast osobom powyżej 12. roku życia możemy podawać 1 łyżkę stołową leku 3 razy dziennie.

Możliwe skutki uboczne

Stosowany zgodnie z zalecaniami, syrop nie powinien wywoływać żadnych zauważalnych skutków ubocznych. Wystąpienie niepożądanych reakcji organizmu na kurację jest wskazaniem do natychmiastowego jej przerwania.

Przeciwwskazania

DexaPico nie powinien być podawany dzieciom, przyjmującym jednocześnie leki o działaniu wykrztuśnym, cierpiącym na astmę, mokry kaszel, ciężką niewydolność wątroby, a także uczulonym na którykolwiek ze składników preparatu. Lek jest również przeciwwskazany u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

DexaPico0LekOpinie.pl2017-01-04 14:41:42DexaPico to lek w syropie, wykazujący działanie przeciwkaszlowe. Jego ogromną zaletą jest fakt, iż możemy go podawać nawet dzieciom, jeżeli tylko mają skończone 2 lata. Syrop powstał na bazie bromowodorku dekstrometorfanu, którego zadaniem jest hamowanie ośrodka kaszlu, znajdującego się w rdzeniu przedłużonym. Dodatkowo zawarte w preparacie wyciągi roślinne działają ochronnie na gardło, likwidując jego podrażnienie, wywołane suchym kaszlem.
Producent:
Herbapol
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku DexaPico cena, pobierz DexaPico ulotka, dedykowane DexaPico forum, wpływ DexaPico na prowadzenie pojazdów, czy DexaPico jest refundowany? - czyli DexaPico refundacja, a także interakcje DexaPico a karmienie piersią, zalecane DexaPico dawkowanie, stosowanie DexaPico w ciąży, DexaPico opinie o leku, tanie DexaPico zamienniki, interakcje leku DexaPico a alkohol.

1 opinia o DexaPico

Znasz DexaPico? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o DexaPico


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Mimo rozlicznych niepewności zażywam około miesiąc i jak na razie efekty są dostatecznie zauważalne, w związku z czym mogę zarekomendować.

    Autor opinii: Oleg, dodano: 25 kwietnia 2017