DexaCaps

Średnia ocena:

DexaCaps to kapsułki pomagające zlikwidować uporczywy, suchy kaszel, towarzyszący różnego rodzaju chorobom. Ich substancją aktywną jest bromowodorek dekstrometorfanu, czyli związek oddziałujący bezpośrednio na ośrodek kaszlu znajdujący się w ośrodkowym układzie nerwowym i hamujący jego aktywność. Do preparatu dodano także ziołowe substancje, których zadaniem jest wzmocnienie efektu terapeutycznego i są to wyciągi z ziela melisy oraz z kwiatostanu lipy. DexaCaps zakupimy bez recepty.

Średnia ocena (z 3 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

Wskazania

Lek stosujemy u pacjentów, którzy ukończyli 12. rok życia, cierpiących na kaszel suchy, przebiegający bez odkrztuszania zalegającej w drogach oddechowych wydzieliny.

Dawkowanie

Zalecaną dawką preparatu są trzy kapsułki na dobę, za każdym razem przyjęte bezpośrednio po posiłku i popite dużą ilością wody. Należy pamiętać, aby nie przekraczać tej dawki.

Możliwe skutki uboczne

Efekty niepożądane terapii omawianym lekiem występują sporadycznie. Zaliczają się do nich skórne reakcje alergiczne, takie jak świąd, obrzęk, zaczerwienienie czy wysypka, a także zawroty głowy, wzmożona senność, mdłości oraz wymioty. W przypadku wystąpienia objawów upośledzających sprawność psychomotoryczną chorego, należy powstrzymać się od prowadzenia samochodu oraz obsługiwania maszyn.

Przeciwwskazania

Leku nie powinny zażywać kobiety w ciąży i karmiące piersią. Przeciwwskazaniem do jego stosowania będzie również przyjmowanie inhibitorów MAO, leków mukolitycznych, astma oskrzelowa, ciężka niewydolność wątroby oraz kaszel mokry.

DexaCaps0LekOpinie.pl2014-11-01 22:49:23DexaCaps to kapsułki pomagające zlikwidować uporczywy, suchy kaszel, towarzyszący różnego rodzaju chorobom. Ich substancją aktywną jest bromowodorek dekstrometorfanu, czyli związek oddziałujący bezpośrednio na ośrodek kaszlu znajdujący się w ośrodkowym układzie nerwowym i hamujący jego aktywność. Do preparatu dodano także ziołowe substancje, których zadaniem jest wzmocnienie efektu terapeutycznego i są to wyciągi z ziela melisy oraz z kwiatostanu lipy. DexaCaps zakupimy bez recepty.
Producent:
Herbapol
Strona zawiera informacje o leku DexaCaps cena, pobierz DexaCaps ulotka, dedykowane DexaCaps forum, wpływ DexaCaps na prowadzenie pojazdów, czy DexaCaps jest refundowany? - czyli DexaCaps refundacja, a także interakcje DexaCaps a karmienie piersią, zalecane DexaCaps dawkowanie, stosowanie DexaCaps w ciąży, DexaCaps opinie o leku, tanie DexaCaps zamienniki, interakcje leku DexaCaps a alkohol.

2 opinii o DexaCaps

Znasz DexaCaps? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o DexaCaps


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

 1. W moim przypadku w miarę ok.

  Autor opinii: Przybywoj, dodano: 25 kwietnia 2017
 2. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Gdy nie pomaga żaden syrop przeciwkaszlowy, sięgam po DexaCaps i pomagają zawsze :) jedyną ich wadą są niewielkie mdłości, które odczuwam po zażyciu pierwszych kilku tabletek.

  Autor opinii: Iza, dodano: 2 listopada 2014