Desmoxan

Średnia ocena:

Desmoxan to środek pozwalający nam na skuteczne i bezbolesne rzucenie palenia. Nie zawiera nikotyny, a cytyzynę – substancję o podobnym działaniu, która blokuje receptory nikotyny i dzięki temu zmniejsza u nas chęć sięgnięcia po papierosa. Po zakończeniu terapii cytyzyna usuwana jest z organizmu i pozostawia go wolnym od nałogu. Należy jednak pamiętać, że żaden środek farmaceutyczny palenia za nas nie rzuci – może jedynie pomóc, ale głównym elementem tego procesu jest nasza silna wola i wytrwanie w postanowieniach.

Desmoxan
Średnia ocena (z 7 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

Wskazania

Preparat przeznaczony jest dla osób pragnących wyzbyć się nałogu nikotynowego.

Dawkowanie

Desmoxan stosujemy doustnie, dawka zmienia się w zależności od dnia kuracji. Plan wygląda następująco:

 • przez pierwsze 3 dni przyjmujemy po 1 kapsułce co 2 godziny, co daje nam maksymalnie 6 kapsułek na dobę. Równocześnie staramy się zmniejszać ilość wypalanych dziennie papierosów. Po trzech dniach oceniamy czy poczyniliśmy postępy. Jeżeli nie udało nam się zredukować liczby papierosów i ciągle odczuwamy głód nikotynowy, przerywamy kurację i wracamy do niej za 2-3 miesiące. Jeżeli postęp jest widoczny, stosujemy dalej Desmoxan zgodnie z podanym schematem:
 • 4-12 dzień – 1 kapsułka co 2,5 godziny (maksymalnie 5 kapsułek na dobę), przy czym piątego dnia terapii powinniśmy całkowicie zrezygnować już z papierosów i nie sięgać po nie pod żadnym pozorem,
 • 13-16 dzień – 1 kapsułka co 3 godziny (nie więcej niż 4 kapsułki na dobę)
 • 17-20 dzień – 1 kapsułka na każde 5 godzin (maksymalnie 3 kapsułki na dobę)
 • 21-25 dzień – maksymalnie 2 kapsułki na dobę.

Możliwe skutki uboczne

Wszystkie efekty niepożądane pojawiają się najczęściej na początku stosowania leku, później powoli ustępując. Należą do nich: łatwe męczenie się, zwiększenie apetytu i co za tym idzie masy ciała, złe samopoczucie, łzawienie, problemy ze snem – bezsenność lub nadmierna senność, koszmary nocne, ospałość, rozdrażnienie, utrudniona koncentracja, wahania nastroju, zmiany w libido, zmiany rytmu pracy serca, problemy żołądkowo-jelitowe, suchość w ustach lub też nadmierne ślinienie się, zmiany ciśnienia tętniczego, bóle mięśni, zmiany skórne (w tym zmniejszenie elastyczności skóry), zmiany w aktywności pewnych enzymów wątrobowych.

Przeciwwskazania

Poinformuj lekarza w razie nadwrażliwości na cytyzynę, a także na którąkolwiek z substancji pomocniczych oraz kiedy cierpisz na wymienione choroby: niewydolność serca, przebyty zawał lub udar, zaburzenia rytmu pracy serca, nadciśnienie, zaburzenie drożności naczyń , w tym także naczyń mózgowych, niestabilną dławicę piersiową, chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy, refluks przełykowy, schizofrenię, cukrzycę, zaburzenia w pracy nerek czy wątroby. Desmoxan nie powinien być stosowany podczas ciąży i karmienia piersią.

DesmoxanunratedLekOpinie.pl2013-10-28 19:54:47Desmoxan to środek pozwalający nam na skuteczne i bezbolesne rzucenie palenia. Nie zawiera nikotyny, a cytyzynę – substancję o podobnym działaniu, która blokuje receptory nikotyny i dzięki temu zmniejsza u nas chęć sięgnięcia po papierosa. Po zakończeniu terapii cytyzyna usuwana jest z organizmu i pozostawia go wolnym od nałogu. Należy jednak pamiętać, że żaden środek farmaceutyczny palenia za nas nie rzuci – może jedynie pomóc, ale głównym elementem tego procesu jest nasza silna wola i wytrwanie w postanowieniach.
Producent:
Aflofarm
Substancja czynna:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Desmoxan cena, pobierz Desmoxan ulotka, dedykowane Desmoxan forum, wpływ Desmoxan na prowadzenie pojazdów, czy Desmoxan jest refundowany? - czyli Desmoxan refundacja, a także interakcje Desmoxan a karmienie piersią, zalecane Desmoxan dawkowanie, stosowanie Desmoxan w ciąży, Desmoxan opinie o leku, tanie Desmoxan zamienniki, interakcje leku Desmoxan a alkohol.

6 opinii o Desmoxan

Znasz Desmoxan? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Desmoxan


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

 1. Preparat pomocny i palenie udało mi się rzucić, niestety zabrakło silnej woli i po kilku miesiącach wróciłem. Kuracja Desmoxanem trwa identycznie długo jak produktami konkurencyjnymi (np. Citabaxem) – czyli równe 25 dni. Trzeba pamiętać, że konieczna jest silna wola, bez tego na pewno się nie uda. Jednak produkt można powiedzieć, że faktycznie pomaga i jest skuteczny, chociaż u mnie były dziwne skutki uboczne, nie wiem czy wiązać je z tym preparatem czy z odstawianiem palenia.

  Autor opinii: Anonim, dodano: 3 marca 2018
 2. Czy ten środek może być brany przez chorych z nadciśnieniem tętniczym? Z góry pięknie dziękuję za informację.

  Autor opinii: Ryszarda, dodano: 25 kwietnia 2017
 3. Desmoxan super sprawa wzięłam niepełna kurację (została prawie połowa opakowania). Ja uważam, że działa ale silna wola i chęć rzucenia palenia też jest wskazana. Nie palę 6 miesięcy, a codziennie przebywam z palaczami i już nie wezmę tego świństwa do ust i nie śmierdzę fajami. Pozdrawiam, powodzenia.

  Autor opinii: ewa, dodano: 15 lipca 2015
 4. Na pewno Desmoxan to nie cudowny lek, dzięki któremu każdy na pewno przestanie palić. Nie wierzcie reklamy i w nie wiadomo jakie obietnice branży farmaceutycznej. Jako palacz z przeszło 20 letnim stażem nie uwierzę w te bajki – sam jestem po pełnej kuracji (25 dni w/g opakowania) i nadal zdarza mi się włączyć głów nikotynowy i tylko i wyłącznie moja silna wola powstrzymuje mnie przed sięgnięciem po papierosa…

  Autor opinii: Andrzej, dodano: 31 maja 2015
 5. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych Brak ocenOpłacalność

  Mi pomógł, ale co z tego jak nie byłem w stanie wytrwać po odstawieniu i teraz znowu wróciłem do nałogu. Bez silnej woli nie ma to sensu.

  Autor opinii: Mirosław, dodano: 3 stycznia 2015
 6. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Jestem mniej więcej w połowie kuracji, póki co nie tknąłem fajek, ale chęć na jednego pojawia się przynajmniej raz dziennie.. czas pokaże czy desmoxan będzie wystarczający

  Autor opinii: tommy_, dodano: 1 czerwca 2014