Cromoxal

Średnia ocena:Brak ocen

Cromoxal to lek o działaniu przeciwalergicznym i przeciwastmatycznym. Powstał na bazie kromoglikanu sodowego – substancji zapobiegającej występowaniu reakcji alergicznych poprzez hamujące działanie na komórki tuczne, bazofile oraz eozynofile. Dodatkowo lek uszczelnia naczynia krwionośne, zapobiega powstawaniu zakrzepów oraz zapobiega skurczowi oskrzeli. Możemy zakupić go pod postacią roztworu do inhalacji, wyłącznie na receptę.

Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Cromoxal stworzony został z myślą o pacjentach dorosłych oraz dzieciach, które przekroczyły 2. rok życia, cierpiących na astmę oskrzelową o podłożu alergicznym, w celu zapobiegania jej atakom.

Dawkowanie

Lek stosujemy wziewnie, ściśle według wskazówek lekarza. Zazwyczaj zaleca się inhalacje cztery razy na dobę, zaś w cięższych przypadkach – nawet do sześciu razy. Kurację należy rozpocząć najpóźniej dwa tygodnie przed przewidywanym okresem narażenia na alergen.

Możliwe skutki uboczne

W trakcie stosowania leku możemy zaobserwować u siebie objawy niepożądane, takie jak: kaszel, chrypka, kichanie, uczucie nieprzyjemnego smaku w jamie ustnej, bóle głowy, krwawienie z nosa, krótkotrwały skurcz oskrzeli oraz niedociśnienie.

Przeciwwskazania

Cromoxal nie może być stosowany u pacjentów uczulonych na chociaż jeden z występujących w nim składników. Nie należy go również stosować przy towarzyszących chorobach skóry oraz czynnych stanach alergicznych.

Cromoxal0LekOpinie.pl2015-07-07 18:01:25Cromoxal to lek o działaniu przeciwalergicznym i przeciwastmatycznym. Powstał na bazie kromoglikanu sodowego – substancji zapobiegającej występowaniu reakcji alergicznych poprzez hamujące działanie na komórki tuczne, bazofile oraz eozynofile. Dodatkowo lek uszczelnia naczynia krwionośne, zapobiega powstawaniu zakrzepów oraz zapobiega skurczowi oskrzeli. Możemy zakupić go pod postacią roztworu do inhalacji, wyłącznie na receptę.
Producent:
Sandoz
Substancja czynna:
kromoglikan disodowy
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Cromoxal cena, pobierz Cromoxal ulotka, dedykowane Cromoxal forum, wpływ Cromoxal na prowadzenie pojazdów, czy Cromoxal jest refundowany? - czyli Cromoxal refundacja, a także interakcje Cromoxal a karmienie piersią, zalecane Cromoxal dawkowanie, stosowanie Cromoxal w ciąży, Cromoxal opinie o leku, tanie Cromoxal zamienniki, interakcje leku Cromoxal a alkohol.

1 opinia o Cromoxal

Znasz Cromoxal? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Cromoxal


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność
  1. Mimo rozlicznych wątpliwości biorę jakiś kwartał i póki co efekty są dobrze zauważalne, dlatego też polecam.

    Autor opinii: Żaneta, dodano: 25 kwietnia 2017