Crestor

Średnia ocena:Brak ocen

Crestor to lek należący do grupy statyn, którego zadaniem jest regulacja gospodarki lipidowej naszego organizmu. Substancja aktywna, rosuwastatyna, odpowiedzialna jest za hamowanie aktywności enzymu – reduktazy, dzięki któremu w organizmie powstaje cholesterol. Skutkiem przyjmowania leku (w skojarzeniu z odpowiednią dietą i aktywnością fizyczną) jest obniżenie poziomu cholesterolu LDL oraz zmniejszenie ryzyka incydentów, takich jak zawał czy udar.

Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Crestor przeznaczony jest dla pacjentów dorosłych, borykających się ze schorzeniami takimi jak dyslipidemia czy też hipercholesterolemia wrodzona. Jest on również polecany osobom o podwyższonym ryzyku incydentów sercowo-naczyniowych, w celach profilaktyki.

Dawkowanie

Preparat stosujemy doustnie. Tabletkę połykamy i popijamy niewielką ilością wody. Dawkowanie jest ustalane przez lekarza indywidualnie w stosunku do każdego z pacjentów.

Możliwe skutki uboczne

Jak każdy lek, Crestor może przyczynić się do wystąpienia u niektórych pacjentów skutków ubocznych, takich jak: bóle i zawroty głowy, bóle mięśni, uczucie osłabienia, różnego rodzaju dolegliwości żołądkowo-jelitowe, zaburzenia funkcjonowania wątroby, rabdomioliza czy też skórne reakcje alergiczne.

Przeciwwskazania

Lek nie jest przeznaczony dla osób cierpiących na ciężką niewydolność wątroby i nerek oraz dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Przed rozpoczęciem terapii należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych równolegle preparatach – nawet tych dostępnych bez recepty.

Crestor0LekOpinie.pl2017-03-26 01:34:58Crestor to lek należący do grupy statyn, którego zadaniem jest regulacja gospodarki lipidowej naszego organizmu. Substancja aktywna, rosuwastatyna, odpowiedzialna jest za hamowanie aktywności enzymu – reduktazy, dzięki któremu w organizmie powstaje cholesterol. Skutkiem przyjmowania leku (w skojarzeniu z odpowiednią dietą i aktywnością fizyczną) jest obniżenie poziomu cholesterolu LDL oraz zmniejszenie ryzyka incydentów, takich jak zawał czy udar.
Producent:
Astra
Substancja czynna:
rosuwastatyna
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Crestor cena, pobierz Crestor ulotka, dedykowane Crestor forum, wpływ Crestor na prowadzenie pojazdów, czy Crestor jest refundowany? - czyli Crestor refundacja, a także interakcje Crestor a karmienie piersią, zalecane Crestor dawkowanie, stosowanie Crestor w ciąży, Crestor opinie o leku, tanie Crestor zamienniki, interakcje leku Crestor a alkohol.

1 opinia o Crestor

Znasz Crestor? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Crestor


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Gdzie mogę znaleźć lista możliwych powikłań dla tego preparatu?

    Autor opinii: Rudolfa, dodano: 25 kwietnia 2017