Corhydron

Średnia ocena:Brak ocen

Corhydron to silny lek o działaniu przeciwalergicznym, przeciwwstrząsowym i przeciwzapalnym. Jego substancją czynną jest pochodna hydrokortyzonu, odpowiedzialna za zmniejszenie zagrażającemu życiu obrzęku, poprzez obkurczenie naczyń krwionośnych, zahamowanie enzymu – hialuronidazy, rozkurcz oskrzeli oraz za podwyższenie poziomu glukozy we krwi. Lek dostępny jest wyłącznie na receptę, w postaci proszku do sporządzania roztworu, a także w postaci proszku do sporządzania iniekcji.

Corhydron
Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Lek podawany jest najczęściej pacjentom cierpiącym na ciężkie stany wstrząsowe, zaburzenia funkcjonowania kory nadnerczy (zarówno pierwotne, jak i wtórne), poważne ataki astmy, rumień wielopostaciowy, ostre objawy alergiczne i nadwrażliwości na leki, a także w terapii ciężkich postaci chorób autoimmunologicznych.

Dawkowanie

Corhydron w zależności od postaci może być podawany doustnie bądź dożylnie. Decyzję dotyczącą jego dawkowania podejmuje lekarz specjalista i dla każdego pacjenta zalecenia te mogą być inne. Pamiętajmy, że lek nie może być podawany na 8 tygodni przed szczepieniami ochronnymi i przez 2 tygodnie po nich.

Możliwe skutki uboczne

Po zastosowaniu preparatu możemy doświadczyć niepożądanych reakcji organizmu, takich jak: problemy żołądkowo-jelitowe, różnego rodzaju zmiany skórne, zapalenie nerwów, zaburzenia czucia skórnego, napady drgawek, wytrzeszcz, zaćma, jaskra wtórna, uszkodzenie nerwu wzrokowego, zmiany w obrazie morfologicznym krwi, zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej, problemy z układem sercowo-naczyniowym oraz mięśniowo-szkieletowym.

Przeciwwskazania

Leku nie wolno podawać pacjentom uczulonym na hydrokortyzon bądź inne glikokortykosteroidy a także kobietom w ciąży i karmiącym piersią. Chorzy na gruźlicę, grzybice narządowe, cukrzycę, nadciśnienie tętnicze, zespół Cushinga, trądzik, zakrzepicę, zapalenie jelita grubego, czynną chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy, ostre schorzenia wirusowe oraz zaawansowaną osteoporozę, powinni poinformować o tym lekarza. Należy także wspomnieć o wszystkich przyjmowanych równocześnie lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.

Corhydron0LekOpinie.pl2014-11-06 15:58:33Corhydron to silny lek o działaniu przeciwalergicznym, przeciwwstrząsowym i przeciwzapalnym. Jego substancją czynną jest pochodna hydrokortyzonu, odpowiedzialna za zmniejszenie zagrażającemu życiu obrzęku, poprzez obkurczenie naczyń krwionośnych, zahamowanie enzymu – hialuronidazy, rozkurcz oskrzeli oraz za podwyższenie poziomu glukozy we krwi. Lek dostępny jest wyłącznie na receptę, w postaci proszku do sporządzania roztworu, a także w postaci proszku do sporządzania iniekcji.
Producent:
Jelfa
Substancja czynna:
hydrokortyzon
Strona zawiera informacje o leku Corhydron cena, pobierz Corhydron ulotka, dedykowane Corhydron forum, wpływ Corhydron na prowadzenie pojazdów, czy Corhydron jest refundowany? - czyli Corhydron refundacja, a także interakcje Corhydron a karmienie piersią, zalecane Corhydron dawkowanie, stosowanie Corhydron w ciąży, Corhydron opinie o leku, tanie Corhydron zamienniki, interakcje leku Corhydron a alkohol.

1 opinia o Corhydron

Znasz Corhydron? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Corhydron


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Nie mam pewności czy pozytywne tego produktu to cząstka czynna czy raczej efekt placebo, ale póki co zażywam – sprawdzimy za jakiś czas.

    Autor opinii: Stanisława, dodano: 25 kwietnia 2017