Cleonita

Średnia ocena:Brak ocen

Cleonita to doustny lek o działaniu antykoncepcyjnym. W jego skład wchodzą dwie substancje hormonalne. Pierwsza z nich to etynyloestradiol, a drugi drospirenon. Dzięki połączonemu działaniu tych związków zahamowaniu ulega owulacja, śluz okolicy szyjki macicy gęstnieje, tworząc barierę nieprzekraczalną dla plemników, a śluzówka macicy ulega pogrubieniu, co daje bardzo wysoką ochronę przed zapłodnieniem. Lek dostępny jest wyłącznie na receptę.

Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Cleonita stworzona została z myślą o kobietach w wieku rozrodczym, w celu ochrony przed niechcianą ciążą.

Dawkowanie

Lek przyjmujemy doustnie, tabletki popijając wodą. Bardzo ważną kwestią jest to, by zażywać je codziennie o stałej porze, w celu zapewnienia pełnej skuteczności. Tabletki przyjmujemy codziennie, po zakończeniu opakowania, od razu rozpoczynamy nowe. Krwawienie miesiączkowe powinno wystąpić po 2-3 dniach po rozpoczęciu przyjmowania ostatniego rzędu tabletek.

Możliwe skutki uboczne

W trakcie zażywania leku Cleonita możemy zaobserwować u siebie efekty niepożądane, takie jak: bóle i zawroty głowy, nudności, wymioty, biegunki, krwawienia międzymiesiączkowe, depresję, wahania nastrojów, skórne reakcje alergiczne, bolesność gruczołów piersiowych oraz wydzielinę z piersi.

Przeciwwskazania

Preparat nie może być przyjmowany przez kobiety wykazujące reakcje nadwrażliwości w kontakcie z choć jednym z jego składników, a także przez pacjentki w ciąży i karmiące piersią. Jeżeli przyjmujesz jakiekolwiek inne leki – zgłoś ten fakt swojemu lekarzowi. Pacjentki cierpiące na ostrą niewydolność nerek, wątroby lub serca, nowotwory zależne od hormonów, chorobę zakrzepowo-zatorową, nadciśnienie tętnicze, cukrzycę, padaczkę, dyslipoproteinemię, a także czynny lub przebyty udar również powinny poinformować o tym specjalistę.

Cleonita0LekOpinie.pl2015-03-23 17:27:01Cleonita to doustny lek o działaniu antykoncepcyjnym. W jego skład wchodzą dwie substancje hormonalne. Pierwsza z nich to etynyloestradiol, a drugi drospirenon. Dzięki połączonemu działaniu tych związków zahamowaniu ulega owulacja, śluz okolicy szyjki macicy gęstnieje, tworząc barierę nieprzekraczalną dla plemników, a śluzówka macicy ulega pogrubieniu, co daje bardzo wysoką ochronę przed zapłodnieniem. Lek dostępny jest wyłącznie na receptę.
Producent:
Actavis
Substancja czynna:
drospirenon, etinylestradiol
Strona zawiera informacje o leku Cleonita cena, pobierz Cleonita ulotka, dedykowane Cleonita forum, wpływ Cleonita na prowadzenie pojazdów, czy Cleonita jest refundowany? - czyli Cleonita refundacja, a także interakcje Cleonita a karmienie piersią, zalecane Cleonita dawkowanie, stosowanie Cleonita w ciąży, Cleonita opinie o leku, tanie Cleonita zamienniki, interakcje leku Cleonita a alkohol.

1 opinia o Cleonita

Znasz Cleonita? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Cleonita


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność
  1. Mnie nie pomaga, ale może u innych będzie inaczej.

    Autor opinii: Barnaba, dodano: 25 kwietnia 2017