Clemastinum

Średnia ocena:Brak ocen

Clemastinum to lek przeciwhistaminowy, zwalczający różnego rodzaju reakcje alergiczne. Jego substancja aktywna, klemastyna, blokuje receptory histaminowe typu H1, dzięki czemu uniemożliwia histaminie wywołanie objawów alergii, do których należą między innymi: uciążliwe obrzęki i zaczerwienienia, katar sienny, pokrzywka oraz łzawienie. Preparat zakupimy po okazaniu recepty, pod postacią syropu, tabletek powlekanych oraz roztworu do wstrzykiwań.

Clemastinum
Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Lek przeznaczony jest dla pacjentów cierpiących na objawy spowodowane alergią, takie jak: alergiczny nieżyt nosa, wyprysk atopowy, obrzęk naczynioruchowy, kontaktowe zapalenie skóry, kichanie, świąd oraz łzawienie. Clemastinum w postaci roztworów do wstrzykiwań jest stosowane podczas wstrząsu anafilaktycznego, obrzęku naczynioruchowego oraz bezpośrednio przed zabiegami, które mogą wywołać uwolnienie histaminy.

Dawkowanie

Dawkę oraz częstotliwość stosowania preparatu ustala lekarz i należy ściśle przestrzegać jego zaleceń. Droga podania zależy od postaci leku – syrop i tabletki przyjmujemy doustnie, z roztworu do wstrzykiwań przyrządzane są zastrzyki domięśniowe bądź dożylne.

Możliwe skutki uboczne

Część pacjentów zażywających Clemastinum uskarżała się na niepożądane efekty terapii, do których zaliczały się: ból i zawroty głowy, nudności, senność, uczucie ogólnego zmęczenia, uczucie suchości w ustach, wymioty, biegunki, skurcz oskrzeli, zaburzenia widzenia, nadwrażliwość na światło, rumień oraz problemy z oddawaniem moczu.

Przeciwwskazania

Lek nie jest przeznaczony dla pacjentów nadwrażliwych na którykolwiek jego składnik. Pamiętajmy, by poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych aktualnie lekach, gdyż wiele z nich może zmieniać lub osłabiać swoje działanie w połączeniu z Clemastinum. Kobiety w ciąży i karmiące piersią przed rozpoczęciem kuracji również powinny skonsultować się ze specjalistą.

Clemastinum0LekOpinie.pl2014-07-23 19:49:05Clemastinum to lek przeciwhistaminowy, zwalczający różnego rodzaju reakcje alergiczne. Jego substancja aktywna, klemastyna, blokuje receptory histaminowe typu H1, dzięki czemu uniemożliwia histaminie wywołanie objawów alergii, do których należą między innymi: uciążliwe obrzęki i zaczerwienienia, katar sienny, pokrzywka oraz łzawienie. Preparat zakupimy po okazaniu recepty, pod postacią syropu, tabletek powlekanych oraz roztworu do wstrzykiwań.
Substancja czynna:
klemastyna
Strona zawiera informacje o leku Clemastinum cena, pobierz Clemastinum ulotka, dedykowane Clemastinum forum, wpływ Clemastinum na prowadzenie pojazdów, czy Clemastinum jest refundowany? - czyli Clemastinum refundacja, a także interakcje Clemastinum a karmienie piersią, zalecane Clemastinum dawkowanie, stosowanie Clemastinum w ciąży, Clemastinum opinie o leku, tanie Clemastinum zamienniki, interakcje leku Clemastinum a alkohol.

1 opinia o Clemastinum

Znasz Clemastinum? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Clemastinum


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Przyjmuję i może być. Pozdrawiam.

    Autor opinii: Renata, dodano: 25 kwietnia 2017