Cirrus

Średnia ocena:Brak ocen

Cirrus to dwuskładnikowy lek antyhistaminowy II generacji, stworzony na bazie cetyryzyny i pseudoefedryny. Dzięki zawartości dwóch składników zwalcza w pełni objawy kataru siennego. Cetyryzyna odpowiedzialna jest za blokadę działania histaminy – substancji wywołującej obrzęk błon śluzowych i nieprzyjemne uczucie ich swędzenia, wyciek z nosa, skórne odczyny alergiczne oraz skurcz oskrzeli. Pseudoefedryna natomiast zmniejsza przekrwienie śluzówki nosa poprzez obkurczenie jej naczyń krwionośnych. Cirrus zakupimy bez recepty, pod postacią tabletek o przedłużonym uwalnianiu.

Cirrus
Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Lek przeznaczony jest dla osób powyżej 12. roku życia, cierpiących na sezonowe oraz całoroczne katary na tle alergicznym.

Dawkowanie

Cirrus przeznaczony jest do stosowania doustnego. Tabletki połykamy, popijając wodą. Zalecana dawka leku to jedna tabletka przyjęta rano i jedna wieczorem, niezależnie od posiłków.

Możliwe skutki uboczne

U części osób przyjmujących Cirrus zaobserwowano wystąpienie efektów niepożądanych, do których należały: suchość błon śluzowych jamy ustnej, tachykardia, nadmierne pobudzenie, ból i zawroty głowy, bezsenność, nudności, uczucie lęku, zapaść krążeniowa, problemy z oddawaniem moczu lub różnego rodzaju reakcje nadwrażliwości. Aby uniknąć groźnych skutków ubocznych, w trakcie terapii zaleca się powstrzymanie od spożywania napojów alkoholowych.

Przeciwwskazania

Lek nie powinien być przyjmowany przez osoby uczulone na którykolwiek z jego składników. W przypadku pacjentów cierpiących na ciężką postać nadciśnienia tętniczego lub choroby niedokrwiennej serca, a także na podwyższone ciśnienie śródgałkowe, zalecana jest konsultacja lekarska. Należy pamiętać, by poinformować specjalistę o wszystkich przyjmowanych lekach, gdyż wiele z nich może osłabiać lub zmieniać swoje działanie w połączeniu z Cirrusem.

Cirrus0LekOpinie.pl2015-02-22 19:17:41Cirrus to dwuskładnikowy lek antyhistaminowy II generacji, stworzony na bazie cetyryzyny i pseudoefedryny. Dzięki zawartości dwóch składników zwalcza w pełni objawy kataru siennego. Cetyryzyna odpowiedzialna jest za blokadę działania histaminy – substancji wywołującej obrzęk błon śluzowych i nieprzyjemne uczucie ich swędzenia, wyciek z nosa, skórne odczyny alergiczne oraz skurcz oskrzeli. Pseudoefedryna natomiast zmniejsza przekrwienie śluzówki nosa poprzez obkurczenie jej naczyń krwionośnych. Cirrus zakupimy bez recepty, pod postacią tabletek o przedłużonym uwalnianiu.
Producent:
Vedim
Substancja czynna:
cetyryzyna, pseudoefedryna
Strona zawiera informacje o leku Cirrus cena, pobierz Cirrus ulotka, dedykowane Cirrus forum, wpływ Cirrus na prowadzenie pojazdów, czy Cirrus jest refundowany? - czyli Cirrus refundacja, a także interakcje Cirrus a karmienie piersią, zalecane Cirrus dawkowanie, stosowanie Cirrus w ciąży, Cirrus opinie o leku, tanie Cirrus zamienniki, interakcje leku Cirrus a alkohol.

1 opinia o Cirrus

Znasz Cirrus? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Cirrus


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Mi trochę polepszyło się, lecz być może to kwestia zależna od osoby. Ale cenowo jest chyba korzystnie, stąd wiele do stracenia nie ma.

    Autor opinii: Roma, dodano: 25 kwietnia 2017