Carzap

Średnia ocena:Brak ocen

Carzap to lek obniżający ciśnienie tętnicze krwi. Powstał na bazie kandesartanu – substancji z grupy antagonistów receptora angiotensyny II. Poprzez silne i wybiórcze zablokowanie receptorów dla tego enzymu, osłabione zostaje działanie układu renina-angiotensyna-aldosteron, który w naszym organizmie odpowiedzialny jest między innymi za skurcz mięśniówki naczyń krwionośnych oraz za zahamowanie wydalania jonów sodu i wody, co odpowiedzialne jest za wzrost ciśnienia. Lek dostępny jest na receptę.

Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Carzap stworzony został z myślą o pacjentach dorosłych, a także młodzieży i dzieciach powyżej szóstego roku życia, cierpiących na pierwotne nadciśnienie tętnicze.

Dawkowanie

Lek jest przeznaczony do stosowania doustnego. Tabletkę przyjmujemy najczęściej raz na dobę, niezależnie od spożywanych posiłków. Szczegółowych informacji dotyczących dawkowania udzieli nam lekarz.

Możliwe skutki uboczne

Część osób regularnie zażywających Carzap uskarżała się na występowanie objawów niepożądanych, takich jak: zakażenia układu oddechowego, bóle i zawroty głowy, nudności, bóle pleców, bóle mięśniowo-stawowe, zmiany w obrazie morfologicznym krwi, a także skórne reakcje alergiczne.

Przeciwwskazania

Po lek nie powinni sięgać pacjenci, którzy mają zdiagnozowaną ciężką niewydolność wątroby lub nerek, cholestazę, a także kobiety w II i III trymestrze ciąży.

Carzap0LekOpinie.pl2015-10-22 17:54:15Carzap to lek obniżający ciśnienie tętnicze krwi. Powstał na bazie kandesartanu – substancji z grupy antagonistów receptora angiotensyny II. Poprzez silne i wybiórcze zablokowanie receptorów dla tego enzymu, osłabione zostaje działanie układu renina-angiotensyna-aldosteron, który w naszym organizmie odpowiedzialny jest między innymi za skurcz mięśniówki naczyń krwionośnych oraz za zahamowanie wydalania jonów sodu i wody, co odpowiedzialne jest za wzrost ciśnienia. Lek dostępny jest na receptę.
Producent:
Zentiva
Substancja czynna:
kandesartan
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Carzap cena, pobierz Carzap ulotka, dedykowane Carzap forum, wpływ Carzap na prowadzenie pojazdów, czy Carzap jest refundowany? - czyli Carzap refundacja, a także interakcje Carzap a karmienie piersią, zalecane Carzap dawkowanie, stosowanie Carzap w ciąży, Carzap opinie o leku, tanie Carzap zamienniki, interakcje leku Carzap a alkohol.

1 opinia o Carzap

Znasz Carzap? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Carzap


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. W moim odczuciu w miarę w porządku.

    Autor opinii: Ingrid, dodano: 25 kwietnia 2017