Carzap HCT

Średnia ocena:Brak ocen

Carzap HCT to lek, którego zadaniem jest obniżenie ciśnienia tętniczego. Aby zwiększyć jego skuteczność, w preparacie zawarte są dwie substancje czynne. Pierwszą z nich jest kandesartan – związek, którego zadaniem jest zablokowanie receptorów angiotensyny II, czyli enzymu odpowiedzialnego między innymi za skurcz naczyń, natomiast drugi składnik to hydrochlorotiazyd – substancja o działaniu moczopędnym, stymulująca wydalanie większej ilości jonów sodu, co również przyczynia się do obniżenia ciśnienia.

Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Carzap HCT przeznaczony jest dla dorosłych pacjentów ze zdiagnozowanym nadciśnieniem tętniczym, nie reagującym na leczenie preparatami zawierającymi tylko jedną substancję aktywną.

Dawkowanie

Lek przyjmujemy doustnie, stosując się bezwzględnie do zaleceń lekarza. Zazwyczaj polecaną przez specjalistów dawką jest jedna tabletka na dobę, przyjęta niezależnie od spożywanych posiłków i popita dużą ilością wody.

Możliwe skutki uboczne

Niekiedy po zastosowaniu leku możemy zaobserwować u siebie objawy takie jak: zaburzenia równowagi, osłabienie, hipotonia ortostatyczna, dolegliwości żołądkowo-jelitowe, nadmierna senność, zakażenia układu oddechowego, arytmie, skórne reakcje alergiczne, zmiany w obrazie morfologicznym krwi, kaszel oraz bóle mięśniowo-stawowe.

Przeciwwskazania

Po lek nie powinni sięgać pacjenci nadwrażliwi na którykolwiek z jego składników, osoby cierpiące na ciężką niewydolność nerek lub wątroby, cholestazę, dnę moczanową, a także kobiety w ciąży.

Carzap HCT0LekOpinie.pl2015-10-22 17:57:33Carzap HCT to lek, którego zadaniem jest obniżenie ciśnienia tętniczego. Aby zwiększyć jego skuteczność, w preparacie zawarte są dwie substancje czynne. Pierwszą z nich jest kandesartan – związek, którego zadaniem jest zablokowanie receptorów angiotensyny II, czyli enzymu odpowiedzialnego między innymi za skurcz naczyń, natomiast drugi składnik to hydrochlorotiazyd – substancja o działaniu moczopędnym, stymulująca wydalanie większej ilości jonów sodu, co również przyczynia się do obniżenia ciśnienia.
Producent:
Zentiva
Substancja czynna:
kandesartan
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Carzap HCT cena, pobierz Carzap HCT ulotka, dedykowane Carzap HCT forum, wpływ Carzap HCT na prowadzenie pojazdów, czy Carzap HCT jest refundowany? - czyli Carzap HCT refundacja, a także interakcje Carzap HCT a karmienie piersią, zalecane Carzap HCT dawkowanie, stosowanie Carzap HCT w ciąży, Carzap HCT opinie o leku, tanie Carzap HCT zamienniki, interakcje leku Carzap HCT a alkohol.

1 opinia o Carzap HCT

Znasz Carzap HCT? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Carzap HCT


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Po sprawdzeniu wyrobów konkurencji zauważam, że na mnie najlepiej działa właśnie ten lek. Dlatego też uważam go za godny zakupu.

    Autor opinii: Maciej, dodano: 25 kwietnia 2017