Candepres

Średnia ocena:Brak ocen

Candepres jest lekiem, który stworzony został z myślą o obniżeniu naszego ciśnienia tętniczego. Jego substancją aktywną jest związek należący do grupy sartanów, czyli antagonistów receptora angiotensyny. Ta grupa leków działa poprzez zahamowanie aktywności enzymu – angiotensyny II, odpowiedzialnego między innymi za skurcz ścian naczyń krwionośnych, prowadzący do podniesienia ciśnienia krwi. Stosując Candepres należy uzbroić się w cierpliwość, gdyż na pełen efekt terapeutyczny trzeba poczekać do czterech tygodni. Lek dostępny jest na receptę.

Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Preparat przeznaczony jest dla pacjentów dorosłych, borykających się z problemem pierwotnego nadciśnienia tętniczego. Może być również stosowany u osób z niewydolnością serca i zaburzeniami czynności skurczowej lewej komory, w skojarzeniu z innymi lekami bądź w monoterapii.

Dawkowanie

Candepres przyjmujemy doustnie, niezależnie od spożywanych w ciągu dnia posiłków. Dawkowanie preparatu ustala lekarz.

Możliwe skutki uboczne

Niekiedy u pacjentów będących w trakcie terapii omawianym lekiem występują skutki uboczne takie jak: nudności, bóle i zawroty głowy, zmiany w morfologii krwi, zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych, kaszel, bóle mięśniowo-stawowe, zakażenia układu oddechowego czy też bóle gardła.

Przeciwwskazania

Po Candepres nie powinni sięgać pacjenci cierpiący na cholestazę bądź ciężką niewydolność wątroby; lek jest również przeciwwskazany u kobiet w II i III trymestrze ciąży.

Candepres0LekOpinie.pl2015-10-22 18:00:05Candepres jest lekiem, który stworzony został z myślą o obniżeniu naszego ciśnienia tętniczego. Jego substancją aktywną jest związek należący do grupy sartanów, czyli antagonistów receptora angiotensyny. Ta grupa leków działa poprzez zahamowanie aktywności enzymu – angiotensyny II, odpowiedzialnego między innymi za skurcz ścian naczyń krwionośnych, prowadzący do podniesienia ciśnienia krwi. Stosując Candepres należy uzbroić się w cierpliwość, gdyż na pełen efekt terapeutyczny trzeba poczekać do czterech tygodni. Lek dostępny jest na receptę.
Producent:
Sandoz
Substancja czynna:
kandesartan
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Candepres cena, pobierz Candepres ulotka, dedykowane Candepres forum, wpływ Candepres na prowadzenie pojazdów, czy Candepres jest refundowany? - czyli Candepres refundacja, a także interakcje Candepres a karmienie piersią, zalecane Candepres dawkowanie, stosowanie Candepres w ciąży, Candepres opinie o leku, tanie Candepres zamienniki, interakcje leku Candepres a alkohol.

1 opinia o Candepres

Znasz Candepres? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Candepres


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Dla mnie w miarę OK.

    Autor opinii: Kaja, dodano: 25 kwietnia 2017