Calendulin

Średnia ocena:Brak ocen

Calendulin to preparat, mający za zadanie zwalczać zakażenia pochwy o etiologii bakteryjnej. Jego głównym składnikiem aktywnym jest wyciąg z koszyczków nagietka, który ma za zadanie łagodzić podrażnienia, zmniejszać ból, towarzyszący zakażeniom oraz zapobiegać uszkodzeniom nabłonka. Dodatkowo preparat wykazuje działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze. Jest on również źródłem witaminy A i witaminy C. Zakupimy go w postaci tabletek dopochwowych.

Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Preparat Calendulin polecany jest kobietom, borykającym się ze stanami zapalnymi pochwy o etiologii bakteryjnej i rzęsistkowej, które objawiają się upławami, świądem oraz pieczeniem. Można go również stosować w zmianach zanikowych pochwy.

Dawkowanie

Calendulin należy stosować dopochwowo. Zaleca się wprowadzenie do pochwy 1-2 tabletek, najlepiej wieczorem. Pamiętajmy, by nie przekraczać maksymalnej dobowej dawki, jaką są 2 tabletki.

Możliwe skutki uboczne

Efekty niepożądane kuracji preparatem występują sporadycznie. Można do nich zaliczyć: pieczenie, swędzenie oraz zaczerwienienie skóry w miejscu aplikacji.

Przeciwwskazania

Calendulin nie powinien być stosowany przez pacjentki, u których zdiagnozowano nadwrażliwość na którykolwiek z jego składników. Nie poleca się również stosowania go przez kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Calendulin0LekOpinie.pl2016-11-21 17:13:04Calendulin to preparat, mający za zadanie zwalczać zakażenia pochwy o etiologii bakteryjnej. Jego głównym składnikiem aktywnym jest wyciąg z koszyczków nagietka, który ma za zadanie łagodzić podrażnienia, zmniejszać ból, towarzyszący zakażeniom oraz zapobiegać uszkodzeniom nabłonka. Dodatkowo preparat wykazuje działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze. Jest on również źródłem witaminy A i witaminy C. Zakupimy go w postaci tabletek dopochwowych.
Producent:
Herbapol
Substancja czynna:
wyciąg z nagietka
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Calendulin cena, pobierz Calendulin ulotka, dedykowane Calendulin forum, wpływ Calendulin na prowadzenie pojazdów, czy Calendulin jest refundowany? - czyli Calendulin refundacja, a także interakcje Calendulin a karmienie piersią, zalecane Calendulin dawkowanie, stosowanie Calendulin w ciąży, Calendulin opinie o leku, tanie Calendulin zamienniki, interakcje leku Calendulin a alkohol.

1 opinia o Calendulin

Znasz Calendulin? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Calendulin


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Prawdę powiedziawszy jest nieco zbyt wysoko wycenione. Ale mimo to raczej warto. Mi najprawdopodobniej pomogło, lecz może to kwestia zależna od osoby.

    Autor opinii: Jolanda, dodano: 25 kwietnia 2017