Bioprazol

Średnia ocena:Brak ocen

Bioprazol to lek, którego zadaniem jest podwyższenie pH środowiska żołądka. Jego substancja aktywna to omprezol – substancja z grupy inhibitorów pompy protonowej. Poprzez zahamowanie aktywności tego enzymu, znajdującego się w komórkach błony śluzowej żołądka, omeprazol zapobiega wydzielaniu nadmiernej ilości kwasu solnego. Lek na polskim rynku dostępny jest wyłącznie na receptę, pod postacią kapsułek twardych.

Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Bioprazol może być przyjmowany przez pacjentów dorosłych oraz w niektórych uzasadnionych przypadkach przez dzieci powyżej 1. roku życia. Stosuje się go w terapii choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, refluksowego zapalenia przełyku, a także w celu eradykacji H.pylori.

Dawkowanie

Lek jest przeznaczony do stosowania doustnego. Tabletkę połykamy i popijamy dużą ilością wody. Decyzję dotyczącą dawkowania podejmuje lekarz i zależy ona od rodzaju schorzenia oraz wieku pacjenta.

Możliwe skutki uboczne

U części pacjentów w trakcie kuracji Bioprazolem mogą wystąpić efekty niepożądane, takie jak: bóle głowy, problemy żołądkowo-jelitowe, skórne reakcje alergiczne, złe samopoczucie, zaburzenia równowagi, splątanie, pobudzenie, agresja, omamy, wypadanie włosów, martwica rozpływna naskórka, nadwrażliwość na światło, a także bóle kostno – stawowe.

Przeciwwskazania

Lek nie może być stosowany przez pacjentów, u których zdiagnozowano nadwrażliwość na którykolwiek z jego składników.

Bioprazol0LekOpinie.pl2016-05-18 13:39:20Bioprazol to lek, którego zadaniem jest podwyższenie pH środowiska żołądka. Jego substancja aktywna to omprezol – substancja z grupy inhibitorów pompy protonowej. Poprzez zahamowanie aktywności tego enzymu, znajdującego się w komórkach błony śluzowej żołądka, omeprazol zapobiega wydzielaniu nadmiernej ilości kwasu solnego. Lek na polskim rynku dostępny jest wyłącznie na receptę, pod postacią kapsułek twardych.
Producent:
Biofarm
Substancja czynna:
omeprazol
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Bioprazol cena, pobierz Bioprazol ulotka, dedykowane Bioprazol forum, wpływ Bioprazol na prowadzenie pojazdów, czy Bioprazol jest refundowany? - czyli Bioprazol refundacja, a także interakcje Bioprazol a karmienie piersią, zalecane Bioprazol dawkowanie, stosowanie Bioprazol w ciąży, Bioprazol opinie o leku, tanie Bioprazol zamienniki, interakcje leku Bioprazol a alkohol.

1 opinia o Bioprazol

Znasz Bioprazol? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Bioprazol


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Moim zdaniem jest nieco za drogo. Ale mimo to muszę polecić. Mi najprawdopodobniej ulżyło, lecz możliwe, że to kwestia zależna od osoby.

    Autor opinii: Iwon, dodano: 25 kwietnia 2017