Baneocin

Średnia ocena:Brak ocen

Baneocin to dwuskładnikowy antybiotyk w maści. Jego substancje aktywne to bacytracyna – związek z grupy polipeptydów, którego działanie bakteriobójcze polega na zahamowaniu syntezy ściany komórkowej drobnoustrojów, co uniemożliwia im funkcjonowanie, a także neomycyna – aminoglikozyd, uniemożliwiający komórkom bakteryjnym syntezę niezbędnych do życia białek. Lek możemy nabyć bez recepty.

Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Baneocin stosowany jest u osób, u których wystąpiło bakteryjne zakażenie niewielkich powierzchni skóry, np. w wyniku zranień, oparzeń czy też odmrożeń, a także w przypadku kuracji pieluszkowego zapalenia skóry niemowląt.

Dawkowanie

Lek przeznaczony jest do stosowania miejscowego. Cienką warstwę maści aplikujemy 2-3 razy na dobę na zmienione chorobowo miejsce na skórze i w razie konieczności przykrywamy jałowym gazikiem. Terapia nie powinna trwać dłużej niż 7 dni.

Możliwe skutki uboczne

Niekiedy po zastosowaniu leku możemy zaobserwować u siebie wysypkę, świąd oraz bakteryjne lub grzybicze nadkażenia skóry. Należy wtedy skonsultować się z lekarzem.

Przeciwwskazania

Baneocin nie jest przeznaczony dla pacjentów uczulonych na którykolwiek z jego składników. Nie może być również stosowany u osób z ciężkim uszkodzeniem nerek, niewydolnością serca, uszkodzeniem słuchu, a także ciężkimi, rozległymi zmianami skórnymi. Pamiętaj, aby poinformować swojego lekarza o wszystkich stosowanych równocześnie preparatach, gdyż wiele z nich nie może być przyjmowanych równocześnie ze składnikami zawartymi w Baneocinie.

Baneocin0LekOpinie.pl2015-08-06 17:20:09Baneocin to dwuskładnikowy antybiotyk w maści. Jego substancje aktywne to bacytracyna – związek z grupy polipeptydów, którego działanie bakteriobójcze polega na zahamowaniu syntezy ściany komórkowej drobnoustrojów, co uniemożliwia im funkcjonowanie, a także neomycyna – aminoglikozyd, uniemożliwiający komórkom bakteryjnym syntezę niezbędnych do życia białek. Lek możemy nabyć bez recepty.
Producent:
Sandoz
Substancja czynna:
bacytracyna, neomycyna
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Baneocin cena, pobierz Baneocin ulotka, dedykowane Baneocin forum, wpływ Baneocin na prowadzenie pojazdów, czy Baneocin jest refundowany? - czyli Baneocin refundacja, a także interakcje Baneocin a karmienie piersią, zalecane Baneocin dawkowanie, stosowanie Baneocin w ciąży, Baneocin opinie o leku, tanie Baneocin zamienniki, interakcje leku Baneocin a alkohol.

1 opinia o Baneocin

Znasz Baneocin? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Baneocin


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność
  1. Mi niespecjalnie pomaga, ale może u innych osób będzie inaczej.

    Autor opinii: Marceli, dodano: 25 kwietnia 2017