Atussan

Średnia ocena:Brak ocen

Atussan to syrop leczący objawowo kaszel różnorodnego pochodzenia. Jego substancją czynną jest cytrynian butamiratu. Związek ten rozkurcza mięśniówkę oskrzeli, ułatwiając przepływ powietrza przez układ oddechowy, a także zmniejsza natężenie oraz częstotliwość kaszlu, dzięki czemu przynosi ulgę oraz umożliwia spokojny sen. Jest bezpieczny dla naszych pociech – mogą zażywać go dzieci powyżej trzeciego roku życia i z myślą o nich syrop ma przyjemny, owocowy smak. Możemy zakupić go bez recepty.

Atussan
Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Lek przeznaczony jest w terapii objawowej kaszlu zarówno suchego jak i mokrego.

Dawkowanie

Zalecana dawka syropu uzależniona jest od wieku pacjenta. Dzieciom w wieku 3-6 lat podajemy 1 łyżeczkę leku 3 razy dziennie, dzieciom mającym 6-12 lat zaleca się przyjmowanie 2 łyżeczek 3 razy dziennie, dzieciom powyżej 12. roku życia – 3 łyżeczek 3 razy dziennie, natomiast pacjenci dorośli mogą zażywać tę ilość leku 4 razy na dobę. Należy pamiętać, by terapia nie trwała dłużej niż tydzień, chyba że lekarz zleci inaczej.

Możliwe skutki uboczne

Do efektów niepożądanych kuracji Atussanem należą nudności, biegunki, zawroty głowy, pokrzywka oraz nadmierna senność. Ze względu na ryzyko upośledzenia naszej sprawności psychomotorycznej przez substancje zawarte w leku, należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów mechanicznych po jego spożyciu.

Przeciwwskazania

Syrop nie powinien być stosowany przez pacjentów nadwrażliwych na którykolwiek z jego składników, cierpiących na nietolerancję niektórych cukrów, a także przez kobiety w I trymestrze ciąży oraz karmiące piersią. Atussanu nie należy stosować równocześnie z lekami o działaniu wykrztuśnym.

Atussan0LekOpinie.pl2014-05-13 16:44:58Atussan to syrop leczący objawowo kaszel różnorodnego pochodzenia. Jego substancją czynną jest cytrynian butamiratu. Związek ten rozkurcza mięśniówkę oskrzeli, ułatwiając przepływ powietrza przez układ oddechowy, a także zmniejsza natężenie oraz częstotliwość kaszlu, dzięki czemu przynosi ulgę oraz umożliwia spokojny sen. Jest bezpieczny dla naszych pociech – mogą zażywać go dzieci powyżej trzeciego roku życia i z myślą o nich syrop ma przyjemny, owocowy smak. Możemy zakupić go bez recepty.
Producent:
Polfarmex
Substancja czynna:
butamirat
Strona zawiera informacje o leku Atussan cena, pobierz Atussan ulotka, dedykowane Atussan forum, wpływ Atussan na prowadzenie pojazdów, czy Atussan jest refundowany? - czyli Atussan refundacja, a także interakcje Atussan a karmienie piersią, zalecane Atussan dawkowanie, stosowanie Atussan w ciąży, Atussan opinie o leku, tanie Atussan zamienniki, interakcje leku Atussan a alkohol.

1 opinia o Atussan

Znasz Atussan? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Atussan


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Po sprawdzeniu produktów innych firm stwierdzam, że na mnie najkorzystniej wpływa właśnie ten środek. Dlatego też uważam go za godny rekomendacji.

    Autor opinii: Magdalena, dodano: 25 kwietnia 2017