Atrodil

Średnia ocena:Brak ocen

Atrodil to lek do stosowania wziewnego o działaniu rozszerzającym drogi oddechowe. Jego substancją aktywną jest bromek ipratropium – niewybiórczy antagonista receptorów muskarynowych, będący pochodną atropiny. Jego działanie polega na zmniejszeniu ilości neuroprzekaźnika – cGMP w komórkach mięśniówki oskrzeli, co prowadzi bezpośrednio do ich rozkurczu. Lek możemy zakupić wyłącznie na receptę.

Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Preparat stworzony został o pacjentach dorosłych oraz dzieciach powyżej 6. roku życia, cierpiących na astmę oskrzelową bądź POChP, w celu terapii podtrzymującej stanów skurczowych oskrzeli występujących w tych schorzeniach.

Dawkowanie

Atrodil stworzony został z myślą o stosowaniu wziewnym. Zazwyczaj polecanym przez lekarzy dawkowaniem są dwa rozpylenia preparatu cztery razy na dobę. Liczbę tę w zależności od nasilenia objawów można zwiększać, jednak należy pamiętać, że maksymalna dobowa dawka leku to dwanaście rozpyleń.

Możliwe skutki uboczne

Efekty niepożądane kuracji omawianym lekiem występują rzadko. Zaliczamy do nich: bóle i zawroty głowy, dolegliwości żołądkowo-jelitowe, nieprzyjemny posmak w ustach, zaburzenia widzenia, kaszel, trudności z oddawaniem moczu, skórne reakcje alergiczne, owrzodzenie jamy ustnej i warg, bezsenność oraz kołatania serca.

Przeciwwskazania

Pacjenci cierpiący na jaskrę z wąskim kątem przesączania, zaburzenia oddawania moczu, rozrost gruczołu krokowego a także bloki w sercu powinni poinformować lekarza o swoich dolegliwościach. Lek nie może być stosowany u osób nadwrażliwych na którykolwiek z jego składników.

Atrodil0LekOpinie.pl2015-08-15 00:44:20Atrodil to lek do stosowania wziewnego o działaniu rozszerzającym drogi oddechowe. Jego substancją aktywną jest bromek ipratropium – niewybiórczy antagonista receptorów muskarynowych, będący pochodną atropiny. Jego działanie polega na zmniejszeniu ilości neuroprzekaźnika – cGMP w komórkach mięśniówki oskrzeli, co prowadzi bezpośrednio do ich rozkurczu. Lek możemy zakupić wyłącznie na receptę.
Producent:
Polpharma
Substancja czynna:
ipratropium
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Atrodil cena, pobierz Atrodil ulotka, dedykowane Atrodil forum, wpływ Atrodil na prowadzenie pojazdów, czy Atrodil jest refundowany? - czyli Atrodil refundacja, a także interakcje Atrodil a karmienie piersią, zalecane Atrodil dawkowanie, stosowanie Atrodil w ciąży, Atrodil opinie o leku, tanie Atrodil zamienniki, interakcje leku Atrodil a alkohol.

1 opinia o Atrodil

Znasz Atrodil? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Atrodil


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Dopiero chcę zacząć zażywać. Wkrótce powiem więcej informacji.

    Autor opinii: Greta, dodano: 25 kwietnia 2017