Asubtela

Średnia ocena:Brak ocen

Asubtela to dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne. Stworzone zostały na bazie dwóch hormonów – jeden z nich należy do grupy estrogenów, natomiast drugi do grupy progestagenów. Połączenie tych substancji zapewnia niemal stuprocentową ochronę przed niechcianą ciążą, głównie poprzez zahamowanie owulacji w organizmie kobiety, dzięki czemu nie może dojść do zapłodnienia. Jak każdy lek z tej grupy, Asubtela może być zakupiona wyłącznie na receptę.

Asubtela
Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Lek polecany jest kobietom w wieku rozrodczym, chcącym zapobiec zajściu w ciążę.

Dawkowanie

Tabletki przyjmujemy doustnie. Należy przyjmować jedną tabletkę dziennie, o stałej porze, przez trzy tygodnie. Po upływie tego czasu odstawiamy lek na siedem dni (wtedy powinno wystąpić krwawienie menstruacyjne), by ósmego dnia na nowo rozpocząć terapię. W przypadku gdyby pomiędzy kolejnymi dawkami leku wystąpiła przerwa dłuższa niż 36 godzin, skuteczność antykoncepcyjna może zostać obniżona i należy przez siedem dni stosować dodatkową metodę zapobiegania ciąży.

Możliwe skutki uboczne

Niektóre kobiety zażywające tabletki Asubtela uskarżały się na wystąpienie objawów ubocznych, takich jak: migreny, bóle brzucha, nudności, krwawienia międzymiesiączkowe, wzrost masy ciała, wymioty, trądzik, wysypki, zapalenie pochwy, zatrzymanie wody w organizmie, zakażenia grzybicze pochwy, bolesność gruczołów płciowych, problemy ze słuchem, zaostrzenie astmy oraz wydzielinę z gruczołów piersiowych.

Przeciwwskazania

Preparat nie powinien być przyjmowany przez pacjentki uczulone na któryś z jego składników, jest również przeciwwskazany w okresie ciąży lub laktacji. Kobiety cierpiące na nadciśnienie tętnicze, cukrzycę, migreny, niezdiagnozowane krwawienia z dróg rodnych, nowotwory zależne od hormonów, zaburzenia zakrzepowo-zatorowe bądź przyjmujące jakiekolwiek inne leki, powinny zgłosić ten fakt specjaliście.

Asubtela0LekOpinie.pl2015-03-23 17:27:13Asubtela to dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne. Stworzone zostały na bazie dwóch hormonów – jeden z nich należy do grupy estrogenów, natomiast drugi do grupy progestagenów. Połączenie tych substancji zapewnia niemal stuprocentową ochronę przed niechcianą ciążą, głównie poprzez zahamowanie owulacji w organizmie kobiety, dzięki czemu nie może dojść do zapłodnienia. Jak każdy lek z tej grupy, Asubtela może być zakupiona wyłącznie na receptę.
Producent:
Temapharm
Substancja czynna:
drospirenon, etinylestradiol
Strona zawiera informacje o leku Asubtela cena, pobierz Asubtela ulotka, dedykowane Asubtela forum, wpływ Asubtela na prowadzenie pojazdów, czy Asubtela jest refundowany? - czyli Asubtela refundacja, a także interakcje Asubtela a karmienie piersią, zalecane Asubtela dawkowanie, stosowanie Asubtela w ciąży, Asubtela opinie o leku, tanie Asubtela zamienniki, interakcje leku Asubtela a alkohol.

1 opinia o Asubtela

Znasz Asubtela? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Asubtela


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Czy ciężarna może zażywać ten specyfik?

    Autor opinii: Burchard, dodano: 25 kwietnia 2017