Asmenol

Średnia ocena:Brak ocen

Asmenol to lek, którego zadaniem jest udrażnianie oraz rozszerzenie dróg oddechowych u astmatyków. Jego substancją aktywną jest montelukast – substancja, działająca poprzez zablokowanie receptorów leukotrienowych w organizmie człowieka. Prowadzi to do zahamowania obrzęku dróg oddechowych, często towarzyszącego astmie, a także do zmniejszenia ilości wydzielanego w układzie oddechowym gęstego śluzu.

Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Lek przeznaczony jest dla pacjentów powyżej 15. roku życia, cierpiących na astmę – również na jej odmianę wysiłkową. Może być stosowany zarówno w monoterapii (w astmie o lekkim stopniu nasilenia objawów), jak i w skojarzeniu z innymi preparatami o różnych mechanizmach działania.

Dawkowanie

Asmenol przyjmujemy doustnie. Dawkowanie ustala lekarz na podstawie zebranego wywiadu oraz po zbadaniu pacjenta. Tabletki zazwyczaj przyjmuje się wieczorem, na godzinę przed jedzeniem lub też dwie godziny po posiłku.

Możliwe skutki uboczne

Efekty niepożądane kuracji omawianym lekiem występują stosunkowo rzadko. Można do nich zaliczyć: różnego rodzaju dolegliwości żołądkowo-jelitowe, a także skórne reakcje alergiczne.

Przeciwwskazania

Lek nie może być stosowany przez osoby, wykazujące reakcje nadwrażliwości w kontakcie z którymkolwiek z jego składników.

Asmenol0LekOpinie.pl2017-01-04 14:39:45Asmenol to lek, którego zadaniem jest udrażnianie oraz rozszerzenie dróg oddechowych u astmatyków. Jego substancją aktywną jest montelukast – substancja, działająca poprzez zablokowanie receptorów leukotrienowych w organizmie człowieka. Prowadzi to do zahamowania obrzęku dróg oddechowych, często towarzyszącego astmie, a także do zmniejszenia ilości wydzielanego w układzie oddechowym gęstego śluzu.
Producent:
Polpharma
Substancja czynna:
montelukast
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Asmenol cena, pobierz Asmenol ulotka, dedykowane Asmenol forum, wpływ Asmenol na prowadzenie pojazdów, czy Asmenol jest refundowany? - czyli Asmenol refundacja, a także interakcje Asmenol a karmienie piersią, zalecane Asmenol dawkowanie, stosowanie Asmenol w ciąży, Asmenol opinie o leku, tanie Asmenol zamienniki, interakcje leku Asmenol a alkohol.

1 opinia o Asmenol

Znasz Asmenol? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Asmenol


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Stosuję i może być. Pozdrawiam.

    Autor opinii: Milena, dodano: 25 kwietnia 2017