Aprofen

Średnia ocena:Brak ocen

Aprofen to preparat z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLZP). Powstał na bazie ibuprofenu – substancji należącej do nieselektywnych inhibitorów cyklooksygenazy I i cyklooksygenazy II. Jego działanie polega na pośrednim zahamowaniu syntezy i wydzielania związków, które prowadzą do wystąpienia gorączki, stanów zapalnych oraz wrażeń bólowych. Lek możemy nabyć bez recepty, w postaci tabletek powlekanych.

Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Aprofen przeznaczony jest dla pacjentów dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia w celu leczenia objawowego słabych oraz umiarkowanych bólów różnorodnego pochodzenia oraz gorączki, występującej w przebiegu przeziębienia, grypy czy też innych chorób zakaźnych.

Dawkowanie

Lek zażywamy doustnie. W zależności od nasilenia objawów przyjmujemy jedną lub dwie tabletki do czterech razy na dobę, przy czym należy pamiętać, że maksymalną dawką dzienną preparatu jest sześć tabletek.

Możliwe skutki uboczne

Niekiedy w trakcie kuracji możemy zaobserwować u siebie wystąpienie efektów niepożądanych, takich jak: dolegliwości żołądkowo-jelitowe, bóle i zawroty głowy, zmiany w obrazie morfologicznym krwi, skórne reakcje alergiczne, zaostrzenie astmy oskrzelowej, bezsenność lub też nadmierną senność.

Przeciwwskazania

Lek nie może być stosowany przez osoby, u których wystąpiły reakcje nadwrażliwości w kontakcie z ibuprofenem, kwasem acetylosalicylowym bądź innymi lekami z grupy NLPZ. Nie należy go również podawać pacjentom cierpiącym na ciężką postać astmy, zaburzenia funkcjonowania nerek lub serca, chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy, ciężką niewydolność wątroby, skazę krwotoczną bądź perforację przewodu pokarmowego. Aprofen jest przeciwwskazany w III trymestrze ciąży.

Aprofen0LekOpinie.pl2015-05-11 19:29:07Aprofen to preparat z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLZP). Powstał na bazie ibuprofenu – substancji należącej do nieselektywnych inhibitorów cyklooksygenazy I i cyklooksygenazy II. Jego działanie polega na pośrednim zahamowaniu syntezy i wydzielania związków, które prowadzą do wystąpienia gorączki, stanów zapalnych oraz wrażeń bólowych. Lek możemy nabyć bez recepty, w postaci tabletek powlekanych.
Producent:
Polfarmex
Substancja czynna:
ibuprofen
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Aprofen cena, pobierz Aprofen ulotka, dedykowane Aprofen forum, wpływ Aprofen na prowadzenie pojazdów, czy Aprofen jest refundowany? - czyli Aprofen refundacja, a także interakcje Aprofen a karmienie piersią, zalecane Aprofen dawkowanie, stosowanie Aprofen w ciąży, Aprofen opinie o leku, tanie Aprofen zamienniki, interakcje leku Aprofen a alkohol.

1 opinia o Aprofen

Znasz Aprofen? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Aprofen


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Środek za drogi ale efekt działania rekompensuje wydatek.

    Autor opinii: Dawid, dodano: 25 kwietnia 2017