Anapran

Średnia ocena:Brak ocen

Anapran to silny lek przeciwbólowy, przeciwzapalny i przeciwgorączkowy. Stworzony został na bazie naproksenu – substancji, która hamuje wydzielanie prostaglandyn, odpowiedzialnych za wrażenia bólowe, a także zmniejsza objawy stanów zapalnych, takich jak obrzęki, gorączka czy sztywność stawów. Działa bardzo szybko – efekt terapeutyczny pojawia się już po 20 minutach od zażycia leku. Należy pamiętać, że Anapran to bardzo silny preparat i można stosować go jedynie na wyraźne polecenie lekarza.

Anapran
Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Lek polecany jest osobom cierpiącym na chorobę zwyrodnieniową stawów, zapalenie kości i stawów, młodzieńcze reumatoidalne zapalenie stawów, zapalenie pochewek ścięgnistych lub kaletek maziowych, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, w trakcie ostrego ataku dny moczanowej, bolesnego miesiączkowania oraz podczas silnych bólów różnorodnego pochodzenia.

Dawkowanie

Anapram stosujemy doustnie. Tabletkę połykamy, popijając wodą. Decyzję odnośnie odpowiedniego dla nas dawkowania leku podejmuje specjalista i należy bezwzględnie przestrzegać jego wskazań.

Możliwe skutki uboczne

Do efektów niepożądanych kuracji Anapranem zalicza się: biegunkę, zapalenie jamy ustnej, nudności, wymioty, bóle brzucha, owrzodzenia przewodu pokarmowego, zaburzenia w funkcjonowaniu wątroby i nerek, rumień, ból i zawroty głowy, zmiany w obrazie morfologicznym krwi, zaburzenia koncentracji, bóle mięśniowe i stawowe, depresję, kołatania serca, zapalenie skóry, łysienie, bezsenność, duszności, obrzęki, dreszcze, gorączkę, eozynofilowe zapalenie płuc oraz ogólne złe samopoczucie. Ze względu na ryzyko wystąpienia objawów mogących osłabić sprawność psychomotoryczną, zaleca się zachowanie dużej ostrożności podczas prowadzenia pojazdów mechanicznych. W trakcie kuracji należy także powstrzymać się od spożywania napojów alkoholowych oraz palenia tytoniu.

Przeciwwskazania

Lek nie jest przeznaczony dla osób uczulonych na którykolwiek z jego składników oraz na inne preparaty z grupy NLPZ. Chorzy na astmę, zaburzenia funkcjonowania wątroby lub nerek oraz czynną chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy, a także kobiety w ciąży i karmiące piersią powinni o swoim stanie poinformować lekarza. Pamiętajmy, by powiedzieć specjaliście o wszystkich równocześnie przyjmowanych preparatach, w celu uniknięcia groźnych dla zdrowia interakcji ze składnikami Anapranu.

Anapran0LekOpinie.pl2014-04-14 22:27:15Anapran to silny lek przeciwbólowy, przeciwzapalny i przeciwgorączkowy. Stworzony został na bazie naproksenu – substancji, która hamuje wydzielanie prostaglandyn, odpowiedzialnych za wrażenia bólowe, a także zmniejsza objawy stanów zapalnych, takich jak obrzęki, gorączka czy sztywność stawów. Działa bardzo szybko – efekt terapeutyczny pojawia się już po 20 minutach od zażycia leku. Należy pamiętać, że Anapran to bardzo silny preparat i można stosować go jedynie na wyraźne polecenie lekarza.
Producent:
Polfa Pabianice
Substancja czynna:
naproksen
Strona zawiera informacje o leku Anapran cena, pobierz Anapran ulotka, dedykowane Anapran forum, wpływ Anapran na prowadzenie pojazdów, czy Anapran jest refundowany? - czyli Anapran refundacja, a także interakcje Anapran a karmienie piersią, zalecane Anapran dawkowanie, stosowanie Anapran w ciąży, Anapran opinie o leku, tanie Anapran zamienniki, interakcje leku Anapran a alkohol.

1 opinia o Anapran

Znasz Anapran? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Anapran


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Ledwie zacznę zażywać. Za jakiś czas dodam więcej refleksji.

    Autor opinii: Eugenia, dodano: 25 kwietnia 2017