Amertil Bio

Średnia ocena:Brak ocen

Amertil Bio jest lekiem zwalczającym objawy alergii. Jego substancja aktywna to cetyryzyna, związek będący antagonistą receptorów histaminowych H1. Poprzez zablokowanie tych receptorów, zahamowane zostaje wydzielanie mediatora odpowiedzialnego za reakcje alergiczne, do których zalicza się katar, łzawienie czy też podrażnienie oczu. Dużą zaletą leku jest jego dostępność bez recepty, a także szybkość działania – efekt terapeutyczny zaobserwujemy już po 20 minutach od zażycia tabletki.

Amertil Bio
Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Preparat polecany jest osobom powyżej 6. roku życia, cierpiącym na objawy alergii, do których zaliczamy: alergiczne zapalenie spojówek, przewlekłe, a także sezonowe alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa oraz pokrzywkę.

Dawkowanie

Amertil Bio stosujemy doustnie. Zalecaną dawką leku dla osób dorosłych i dzieci powyżej 12. roku życia jest jedna tabletka. Dzieciom w wieku 6-12 lat podajemy pół tabletki, jeżeli ich masa ciała jest niższa niż 30kg bądź jedną tabletkę, jeśli ważą więcej niż 30kg.

Możliwe skutki uboczne

Do efektów niepożądanych terapii preparatem zaliczają się: bóle i zawroty głowy, zapalenie gardła, zmęczenie, uczucie wzmożonej senności, zapalenie błony śluzowej nosa, biegunka, suchość w jamie ustnej, nudności oraz wymioty.

Przeciwwskazania

Po preparat nie powinni sięgać pacjenci nadwrażliwi na chociaż jeden z jego składników, osoby cierpiące na ciężką niewydolność nerek, a także kobiety w okresie laktacji. Pacjentki w ciąży mogą zażywać Amertil Bio jedynie na wyraźne wskazanie lekarza.

Amertil Bio0LekOpinie.pl2015-02-22 19:17:50Amertil Bio jest lekiem zwalczającym objawy alergii. Jego substancja aktywna to cetyryzyna, związek będący antagonistą receptorów histaminowych H1. Poprzez zablokowanie tych receptorów, zahamowane zostaje wydzielanie mediatora odpowiedzialnego za reakcje alergiczne, do których zalicza się katar, łzawienie czy też podrażnienie oczu. Dużą zaletą leku jest jego dostępność bez recepty, a także szybkość działania – efekt terapeutyczny zaobserwujemy już po 20 minutach od zażycia tabletki.
Producent:
Biofarm
Substancja czynna:
cetyryzyna
Strona zawiera informacje o leku Amertil Bio cena, pobierz Amertil Bio ulotka, dedykowane Amertil Bio forum, wpływ Amertil Bio na prowadzenie pojazdów, czy Amertil Bio jest refundowany? - czyli Amertil Bio refundacja, a także interakcje Amertil Bio a karmienie piersią, zalecane Amertil Bio dawkowanie, stosowanie Amertil Bio w ciąży, Amertil Bio opinie o leku, tanie Amertil Bio zamienniki, interakcje leku Amertil Bio a alkohol.

1 opinia o Amertil Bio

Znasz Amertil Bio? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Amertil Bio


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Po przetestowaniu preparatów innych firm stwierdzam, że na mnie najlepiej działa właśnie ten preparat. W związku z tym uważam go za godny zakupu.

    Autor opinii: Kanty, dodano: 25 kwietnia 2017