Ambroksol

Średnia ocena:Brak ocen

Ambroksol to syrop z grupy mukolityków, wspomagający walkę z mokrym kaszlem. Jego substancja czynna, chlorowodorek ambroksolu, zmniejsza ilość mukopolisacharydów oraz albumin w wydzielinie zalegającej w układzie oddechowym, przez co ją rozrzedza i zmniejsza jej lepkość. Oddziałuje także na rzęski występujące w przewodzie oddechowym, zapewniając szybsze i skuteczniejsze usunięcie wydzieliny poprzez odkrztuszenie. Co więcej, lek daje niewielki miejscowy efekt znieczulający. Możemy zakupić go bez recepty.

Ambroksol
Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Preparat przeznaczony jest dla osób powyżej 1. roku życia, cierpiących na choroby przebiegające ze zwiększonym wydzielaniem zagęszczonego śluzu, takie jak stany zapalne nosogardzieli, zapalenia oskrzeli różnego pochodzenia czy mukowiscydoza.

Dawkowanie

Syrop przyjmujemy doustnie. Jego dawkę ustalamy na podstawie wieku pacjenta – dzieciom mającym 1-2 lata podajemy 7,5mg leku dwa razy na dobę, dzieciom w wieku 2-6 lat – 7,5mg leku trzy razy na dobę, w przypadku dzieci w wieku 6-12 lat zaleca się zażywanie 15mg syropu 1-2 razy dziennie, zaś pacjentom którzy ukończyli 12. rok życia należy podawać 30mg leku 2-3 razy na dobę.

Możliwe skutki uboczne

Skutki uboczne zażywania Ambroksolu były odnotowywane stosunkowo rzadko. Zaliczały się do nich: nudności, wymioty, biegunka, uczucie zmęczenia, wzmożone wytwarzanie śliny, suchość błon śluzowych jamy ustnej i dróg oddechowych oraz skórne reakcje nadwrażliwości.

Przeciwwskazania

Po lek nie powinni sięgać pacjenci uczuleni na którąkolwiek z występujących w nim substancji, cierpiący na chorobę wrzodową, kobiety w pierwszym trymestrze ciąży i karmiące piersią. W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących tego, czy możemy zażywać Ambroksol, należy udać się do lekarza. Konieczne jest także poinformowanie specjalisty o wszystkich przyjmowanych równocześnie preparatach, gdyż mogą one wchodzić w niekorzystne interakcje ze składnikami syropu.

Ambroksol0LekOpinie.pl2014-04-29 21:01:36Ambroksol to syrop z grupy mukolityków, wspomagający walkę z mokrym kaszlem. Jego substancja czynna, chlorowodorek ambroksolu, zmniejsza ilość mukopolisacharydów oraz albumin w wydzielinie zalegającej w układzie oddechowym, przez co ją rozrzedza i zmniejsza jej lepkość. Oddziałuje także na rzęski występujące w przewodzie oddechowym, zapewniając szybsze i skuteczniejsze usunięcie wydzieliny poprzez odkrztuszenie. Co więcej, lek daje niewielki miejscowy efekt znieczulający. Możemy zakupić go bez recepty.
Producent:
Takeda Pharma
Substancja czynna:
ambroksol
Strona zawiera informacje o leku Ambroksol cena, pobierz Ambroksol ulotka, dedykowane Ambroksol forum, wpływ Ambroksol na prowadzenie pojazdów, czy Ambroksol jest refundowany? - czyli Ambroksol refundacja, a także interakcje Ambroksol a karmienie piersią, zalecane Ambroksol dawkowanie, stosowanie Ambroksol w ciąży, Ambroksol opinie o leku, tanie Ambroksol zamienniki, interakcje leku Ambroksol a alkohol.

1 opinia o Ambroksol

Znasz Ambroksol? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Ambroksol


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Uważam, że jest trochę za drogo. Ale oprócz tego polecam. Mnie jakby polepszyło się, lecz być może to kwestia zależna od osoby.

    Autor opinii: Renata, dodano: 25 kwietnia 2017