Alugen

Średnia ocena:Brak ocen

Alugen to lek z grupy alfa-adrenolityków, stworzony na bazie alfuzosyny. Jest on polecany mężczyznom cierpiącym na łagodny przerost gruczołu krokowego – prostaty. Jego substancja czynna likwiduje wszystkie objawy związane z tą chorobą. Działając rozkurczająco na mięśnie dolnych dróg moczowych, ułatwia oddawanie moczu, zwiększa jego maksymalny przepływ oraz likwiduje uczucie pełnego pęcherza w przypadku, gdy zalega w nim jedynie niewielka ilość moczu. Alugen możemy zakupić po okazaniu recepty, pod postacią tabletek o przedłużonym uwalnianiu.

Alugen
Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Lek przeznaczony jest dla mężczyzn, u których zdiagnozowano łagodny przerost gruczołu krokowego, w umiarkowanym bądź ciężkim stadium.

Dawkowanie

Alugen stosujemy doustnie, tabletkę popijając dużą ilością wody. Dawkowanie i częstotliwość przyjmowania leku ustala specjalista i należy bezwzględnie stosować się do jego zaleceń. Maksymalne działanie leku możemy zauważyć po 6-7 godzinach od jego zażycia, natomiast efekt terapeutyczny utrzymuje się przez około 16 godzin.

Możliwe skutki uboczne

Do efektów niepożądanych, których możemy doświadczyć w trakcie kuracji Alugenem, należą: bóle i zawroty głowy, uczucie oszołomienia, bóle brzucha, nudności, biegunki, niedociśnienie ortostatyczne, osłabienie, senność, omdlenia, tachykardia, nieżyt błony śluzowej nosa, zaburzenia widzenia, kołatania serca, uczucie suchości w ustach, nietrzymanie moczu, obrzęki, wzdęcia, bóle w klatce piersiowej, uderzenia gorąca, świąd, wysypka lub dyspepsja. W przypadku wystąpienia objawów upośledzających sprawność psychomotoryczną, należy powstrzymać się od prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Przeciwwskazania

Preparatu nie powinny stosować osoby uczulone na choć jeden z jego składników. W przypadku mężczyzn cierpiących na niedociśnienie, zaburzenia funkcji nerek lub wątroby, ortostatyczne spadki ciśnienia tętniczego, niewydolność serca bądź nietolerancję pewnych cukrów, przed rozpoczęciem terapii zaleca się konsultację medyczną. Należy także powiedzieć lekarzowi o wszystkich aktualnie przyjmowanych lekach, ponieważ wiele z nich może wchodzić w niekorzystne interakcje z substancjami zawartymi w preparacie Alugen.

Alugen0LekOpinie.pl2014-03-15 17:34:23Alugen to lek z grupy alfa-adrenolityków, stworzony na bazie alfuzosyny. Jest on polecany mężczyznom cierpiącym na łagodny przerost gruczołu krokowego – prostaty. Jego substancja czynna likwiduje wszystkie objawy związane z tą chorobą. Działając rozkurczająco na mięśnie dolnych dróg moczowych, ułatwia oddawanie moczu, zwiększa jego maksymalny przepływ oraz likwiduje uczucie pełnego pęcherza w przypadku, gdy zalega w nim jedynie niewielka ilość moczu. Alugen możemy zakupić po okazaniu recepty, pod postacią tabletek o przedłużonym uwalnianiu.
Producent:
Generics
Substancja czynna:
alfuzosyna
Strona zawiera informacje o leku Alugen cena, pobierz Alugen ulotka, dedykowane Alugen forum, wpływ Alugen na prowadzenie pojazdów, czy Alugen jest refundowany? - czyli Alugen refundacja, a także interakcje Alugen a karmienie piersią, zalecane Alugen dawkowanie, stosowanie Alugen w ciąży, Alugen opinie o leku, tanie Alugen zamienniki, interakcje leku Alugen a alkohol.

1 opinia o Alugen

Znasz Alugen? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Alugen


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Nie wiem czy mogę zarekomendować ten środek. Najlepiej sprawdzić samodzielnie.

    Autor opinii: Miłowan, dodano: 25 kwietnia 2017