Alpragen

Średnia ocena:Brak ocen

Alpragen to lek przeciwlękowy oparty na alprazolamie. Wykazuje on krótkotrwałe działanie przeciwanksjolityczne, przeciwdrgawkowe, nasenne oraz uspokajające. Dobrze sprawdza się w terapii napadów paniki, zaburzeń lękowych oraz fobii społecznych. Dużą zaletą preparatu jest niewielkie ryzyko wywołania uzależnienia. Na polskim rynku możemy zakupić go wyłącznie na receptę. Dostępny jest pod postacią tabletek.

Średnia ocena (z 1 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Alpragen przeznaczony jest dla pacjentów dorosłych, cierpiących na zaburzenia lękowe, depresyjne oraz rzadko w terapii bezsenności.

Dawkowanie

Lek przeznaczony jest do stosowania doustnego. Dawkowanie zależy od wieku pacjenta, a także od schorzenia, z którym się boryka. Decyzję dotyczącą sposobu zażywania preparatu podejmuje lekarz specjalista i należy bezwzględnie przestrzegać jego wskazówek.

Możliwe skutki uboczne

U części pacjentów zażywających Alpragen mogą pojawić się efekty niepożądane, do których zaliczamy: skórne zmiany alergiczne, bóle i zawroty głowy, zmniejszenie masy ciała, depresja, drgawki, bezsenność, lęki, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, zaburzenia oddychania, nerwowość, zmęczenie, zmniejszenie libido oraz zwiększenie apetytu.

Przeciwwskazania

Nie wszyscy pacjenci mogą bezpiecznie zażywać omawiany lek. Jest on przeciwwskazany w przypadku osób w podeszłym wieku, cierpiących na bezdech senny, psychozy, jaskrę z wąskim kątem przesączania, zaburzenia osobowości typu borderline, przerost gruczołu krokowego, a także u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Alpragen0LekOpinie.pl2017-09-05 14:43:59Alpragen to lek przeciwlękowy oparty na alprazolamie. Wykazuje on krótkotrwałe działanie przeciwanksjolityczne, przeciwdrgawkowe, nasenne oraz uspokajające. Dobrze sprawdza się w terapii napadów paniki, zaburzeń lękowych oraz fobii społecznych. Dużą zaletą preparatu jest niewielkie ryzyko wywołania uzależnienia. Na polskim rynku możemy zakupić go wyłącznie na receptę. Dostępny jest pod postacią tabletek.
Producent:
Generics
Substancja czynna:
alprazolam
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Alpragen cena, pobierz Alpragen ulotka, dedykowane Alpragen forum, wpływ Alpragen na prowadzenie pojazdów, czy Alpragen jest refundowany? - czyli Alpragen refundacja, a także interakcje Alpragen a karmienie piersią, zalecane Alpragen dawkowanie, stosowanie Alpragen w ciąży, Alpragen opinie o leku, tanie Alpragen zamienniki, interakcje leku Alpragen a alkohol.

0 opinii o Alpragen

Znasz Alpragen? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Alpragen


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność