Alli

Średnia ocena:Brak ocen

Alli to lek zmniejszający wchłanianie tłuszczu i co za tym idzie – spożywanych kalorii. Jego substancją aktywną jest orlistat, czyli długo działający inhibitor lipaz – enzymów, rozkładających i metabolizujących przyjęte z pożywieniem tłuszcze. Lek dobrze sprawdza się u pacjentów zdecydowanych na zrzucenie nadprogramowych kilogramów, którzy godzą się na konieczność stosowania odpowiedniej diety i aktywności fizycznej. Produkt dostępny jest na receptę.

Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Preparat przeznaczony jest dla osób dorosłych z nadwagą, których BMI wynosi przynajmniej 28. można go stosować wyłącznie w połączeniu z niskokaloryczną dietą.

Dawkowanie

Alli przyjmujemy doustnie. Zalecana dawka to 3 kapsułki na dobę – każda z nich powinna zostać zażyta po posiłku zawierającym tłuszcze. Kuracja może trwać maksymalnie 6 miesięcy. Jeżeli przez 12 tygodnia stosowania preparatu oraz diety nie zauważymy spadku masy ciała, należy skonsultować się z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne

Stosowanie leku nie jest obojętne dla organizmu. W trakcie kuracji możemy zaobserwować efekty niepożądane, takie jak: parcie na stolec, gazy z wydzieliną, tłuszczowe stolce, tłuszczowe plamienie, luźne, oleiste stolce, wzdęcia, biegunki i niekiedy krwawienie z odbytu.

Przeciwwskazania

Lek nie jest polecany pacjentom, cierpiącym na niewydolność wątroby lub nerek, zaburzenia wchłaniania, cukrzycę, nie może być również zażywany przez kobiety w ciąży i karmiące piersią. Przed rozpoczęciem kuracji należy poinformować lekarza o wszystkich towarzyszących schorzeniach oraz przyjmowanych równocześnie preparatach.

Alli0LekOpinie.pl2017-02-09 14:15:52Alli to lek zmniejszający wchłanianie tłuszczu i co za tym idzie – spożywanych kalorii. Jego substancją aktywną jest orlistat, czyli długo działający inhibitor lipaz – enzymów, rozkładających i metabolizujących przyjęte z pożywieniem tłuszcze. Lek dobrze sprawdza się u pacjentów zdecydowanych na zrzucenie nadprogramowych kilogramów, którzy godzą się na konieczność stosowania odpowiedniej diety i aktywności fizycznej. Produkt dostępny jest na receptę.
Producent:
GlaxoSmithKline
Substancja czynna:
orlistat
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Alli cena, pobierz Alli ulotka, dedykowane Alli forum, wpływ Alli na prowadzenie pojazdów, czy Alli jest refundowany? - czyli Alli refundacja, a także interakcje Alli a karmienie piersią, zalecane Alli dawkowanie, stosowanie Alli w ciąży, Alli opinie o leku, tanie Alli zamienniki, interakcje leku Alli a alkohol.

1 opinia o Alli

Znasz Alli? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Alli


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Nie wiem czy korzystne tego leku to cząstka aktywna czy może efekt placebo, ale stale stosuję – sprawdzimy niedługo.

    Autor opinii: Ida, dodano: 25 kwietnia 2017