Allegra

Średnia ocena:Brak ocen

Allegra to preparat antyhistaminowy, polecany w walce z objawami uciążliwego kataru siennego, pojawiającego się sezonowo u alergików. Blokuje receptory tkankowe dla hormonu – histaminy, która odpowiedzialna jest za wystąpienie objawów alergii. Lek likwiduje katar, zmniejsza uczucie zatkanego nosa bądź jego swędzenie, a także uwalnia nas od uczucia podrażnionych, swędzących oczu. Możemy nabyć go bez recepty, pod postacią tabletek powlekanych.

Allegra
Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Allegra zalecana jest osobom, które ukończyły 12. rok życia, cierpiącym na katar sienny, w celu zlikwidowania jego objawów.

Dawkowanie

Wskazana dawka leku dla osób dorosłych i młodzieży to jedna tabletka dziennie, popita dużą ilością wody. Pamiętajmy, że jeżeli po pięciu dniach terapii nie zauważymy poprawy stanu naszego zdrowia, powinniśmy udać się do lekarza.

Możliwe skutki uboczne

Allegra może spowodować wystąpienie efektów ubocznych, do których należą: bóle i zawroty głowy, senność albo też problemy z zasypianiem, nudności, uczucie zmęczenia, skórne reakcje alergiczne, nerwowość, przyspieszenie akcji serca, arytmia lub koszmary senne. W przypadku zaobserwowania u siebie objawów mogących osłabiać sprawność psychomotoryczną, należy powstrzymać się od prowadzenia samochodu i obsługiwana maszyn.

Przeciwwskazania

Osoby nadwrażliwe na którykolwiek ze składników leku, a także cierpiące na niewydolność krążenia lub zaburzenia czynności nerek czy wątroby, terapię Allegrą powinny skonsultować z lekarzem. Przyjmowanie preparatów na bazie glinu i magnezu, a także leków zobojętniających może osłabiać działanie środków antyhistaminowych. Stosowanie Allegry w okresie ciąży jest możliwe jedynie po konsultacji lekarskiej, jest natomiast zabronione podczas karmienia piersią.

Allegra0LekOpinie.pl2014-03-04 00:17:01Allegra to preparat antyhistaminowy, polecany w walce z objawami uciążliwego kataru siennego, pojawiającego się sezonowo u alergików. Blokuje receptory tkankowe dla hormonu – histaminy, która odpowiedzialna jest za wystąpienie objawów alergii. Lek likwiduje katar, zmniejsza uczucie zatkanego nosa bądź jego swędzenie, a także uwalnia nas od uczucia podrażnionych, swędzących oczu. Możemy nabyć go bez recepty, pod postacią tabletek powlekanych.
Producent:
Sanofi Aventis
Substancja czynna:
feksofenadyna
Strona zawiera informacje o leku Allegra cena, pobierz Allegra ulotka, dedykowane Allegra forum, wpływ Allegra na prowadzenie pojazdów, czy Allegra jest refundowany? - czyli Allegra refundacja, a także interakcje Allegra a karmienie piersią, zalecane Allegra dawkowanie, stosowanie Allegra w ciąży, Allegra opinie o leku, tanie Allegra zamienniki, interakcje leku Allegra a alkohol.

1 opinia o Allegra

Znasz Allegra? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Allegra


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Gdzie znajdę lista interakcji dla tego specyfiku?

    Autor opinii: Ludwina, dodano: 25 kwietnia 2017