Aleve

Średnia ocena:

Aleve to preparat z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych o wchłanianiu miejscowym. Wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Jego substancja czynna, naproksen, hamuje aktywność substancji odpowiedzialnych za rozwój stanu zapalnego w organizmie. Lek w swoim składzie zawiera również mentol, odpowiedzialny za łatwiejsze wchłanianie leku przez skórę oraz za chłodzenie miejsca, w którym rozwinął się stan zapalny.

Aleve
Średnia ocena (z 3 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

Wskazania

Aleve stosujemy w przypadku zapalenia tkanek miękkich, stanów zapalnych stawów, bólów różnego pochodzenia (m. in. mięśniowych, głowy, zębów, menstruacyjnych), a także podczas przeziębienia i w celu obniżenia gorączki.

Dawkowanie

Lek stosujemy doustnie, tabletkę popijając wodą. Osobom powyżej 16. roku życia podajemy 1 tabletkę co 8-12 godzin, przy czym pierwsza dawka może wynosić 2 tabletki, ale wtedy kolejny raz lek przyjmujemy nie wcześniej niż po upływie 12 godzin. Maksymalna dawka dobowa wynosi 3 tabletki, z wyjątkiem osób powyżej 65. roku życia – u nich są to 2 tabletki. Należy pamiętać, by nie stosować leku dłużej niż 3 dni w przypadku podwyższonej temperatury ciała i niż 10 dni, kiedy leczymy ból. W przypadku gdy chcielibyśmy przedłużyć kurację, powinniśmy skonsultować się z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne

Osoby przyjmujące Aleve mogą doświadczyć pewnej liczby efektów niepożądanych. Należą do nich: ból i zawroty głowy, szumy w uszach, senność, kołatania serca, obrzęki, duszności, nudności, biegunki lub zaparcia, zgaga, bóle brzucha, zapalenie jamy ustnej, wysypki, plamica, problemy ze wzrokiem i słuchem, choroba wrzodowa, świąd, wybroczyny, krwawienia z przewodu pokarmowego. W przypadku kiedy lek stosowany jest przez długi czas, może ulec zmianie nasz obraz krwi. Pamiętajmy, by zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów mechanicznych, ponieważ u niektórych Aleve może osłabiać sprawność psychomotoryczną.

Przeciwwskazania

Leku nie powinny stosować osoby mające uczulenie na preparaty z grupy NLP. Skonsultuj się z lekarzem, jeżeli jesteś w ciąży, cierpisz na zaburzenia krzepnięcia krwi, krwawienia z przewodu pokarmowego, niewydolność serca, czynną chorobę żołądka lub dwunastnicy, masz problemy z nerkami lub wątrobą. Poinformuj lekarza o wszystkich lekach, które aktualnie zażywasz, ponieważ niektóre z nich mogą wchodzić w groźne interakcje z substancjami występującymi w preparacie Aleve. Leku nie należy stosować w okresie karmienia piersią.

AleveunratedLekOpinie.pl2013-11-24 21:24:34Aleve to preparat z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych o wchłanianiu miejscowym. Wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Jego substancja czynna, naproksen, hamuje aktywność substancji odpowiedzialnych za rozwój stanu zapalnego w organizmie. Lek w swoim składzie zawiera również mentol, odpowiedzialny za łatwiejsze wchłanianie leku przez skórę oraz za chłodzenie miejsca, w którym rozwinął się stan zapalny.
Producent:
Bayer
Substancja czynna:
sól sodowa naproksenu
Strona zawiera informacje o leku Aleve cena, pobierz Aleve ulotka, dedykowane Aleve forum, wpływ Aleve na prowadzenie pojazdów, czy Aleve jest refundowany? - czyli Aleve refundacja, a także interakcje Aleve a karmienie piersią, zalecane Aleve dawkowanie, stosowanie Aleve w ciąży, Aleve opinie o leku, tanie Aleve zamienniki, interakcje leku Aleve a alkohol.

2 opinii o Aleve

Znasz Aleve? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Aleve


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Zażywam i raczej polecę. Pozdrowienia.

    Autor opinii: Adaukt, dodano: 25 kwietnia 2017
  2. Skuteczność
    Bez skutków ubocznych
    Opłacalność

    Jest lekiem bardzo dobrym, przy silnym bólu kręgosłupa tylko Aleve pomógł, a leżałam i nie mogłam się ruszyć wszystkie inne leki nie działały.

    Autor opinii: Lilka, dodano: 8 listopada 2014