Alendrogen

Średnia ocena:Brak ocen

Alendrogen to lek, zapobiegający złamaniom kości oraz utracie masy kostnej. Powstał na bazie kwasu alendronowego – substancji wzmacniającej gości, zwiększającej ich gęstość oraz zapobiegającej złamaniom, często towarzyszącym menopauzie oraz przyjmowaniu niektórych leków. Do dużych zalet leku zaliczyć można fakt, iż przyjmuje się go wyłącznie raz w tygodniu, istnieje zatem niewielkie ryzyko obciążenia wątroby. Alendrogen dostępny jest na receptę.

Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Alendrogen powstał z myślą o osobach narażonych na ryzyko utraty masy kostnej oraz towarzyszących jej złamań. Najczęściej są to kobiety w wieku pomenopauzalnym oraz osoby przewlekle stosujące glikokortykosteroidy.

Dawkowanie

Lek jest przeznaczony do stosowania doustnego. Należy przyjmować go jeden raz w tygodniu, 30 minut przed śniadaniem. Tabletkę należy popić szklanką wody i następnie nie kłaść się do momentu spożycia śniadania.

Możliwe skutki uboczne

Niekiedy po zażyciu Alendrogenu mogą wystąpić efekty niepożądane, takie jak: dolegliwości żołądkowo jelitowe różnego rodzaju, skórne reakcje alergiczne, bóle kostne, mięśniowe i stawowe.

Przeciwwskazania

Pamiętajmy, że Alendrogen nie może być przyjmowany przez wszystkich pacjentów. Nie zaleca się zażywania go przez osoby cierpiące na niewydolność nerek, obniżony poziom wapnia we krwi, przyjmujące leki zobojętniające sok żołądkowy, niesteroidowe leki przeciwzapalne, a także przez kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Alendrogen0LekOpinie.pl2016-11-12 21:44:30Alendrogen to lek, zapobiegający złamaniom kości oraz utracie masy kostnej. Powstał na bazie kwasu alendronowego – substancji wzmacniającej gości, zwiększającej ich gęstość oraz zapobiegającej złamaniom, często towarzyszącym menopauzie oraz przyjmowaniu niektórych leków. Do dużych zalet leku zaliczyć można fakt, iż przyjmuje się go wyłącznie raz w tygodniu, istnieje zatem niewielkie ryzyko obciążenia wątroby. Alendrogen dostępny jest na receptę.
Producent:
Generics
Substancja czynna:
kwas alendronowy
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Alendrogen cena, pobierz Alendrogen ulotka, dedykowane Alendrogen forum, wpływ Alendrogen na prowadzenie pojazdów, czy Alendrogen jest refundowany? - czyli Alendrogen refundacja, a także interakcje Alendrogen a karmienie piersią, zalecane Alendrogen dawkowanie, stosowanie Alendrogen w ciąży, Alendrogen opinie o leku, tanie Alendrogen zamienniki, interakcje leku Alendrogen a alkohol.

1 opinia o Alendrogen

Znasz Alendrogen? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Alendrogen


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Dzięki poleceniu znajomej (a przy tym wbrew wielu niepewnościom) biorę około tydzień i póki co korzyści są raczej widoczne, w związku z czym mogę zarekomendować wszystkim.

    Autor opinii: Barabasz, dodano: 25 kwietnia 2017