Ahist

Średnia ocena:Brak ocen

Ahist to preparat zwalczający objawy alergii, takie jak zaczerwienienie i podrażnienie skóry oraz oczu, pokrzywka czy też katar. Powstał na bazie chlorowodorku lewocetyryzyny – związku należącego do drugiej generacji leków przeciwhistaminowych, działającego poprzez zahamowanie syntezy oraz aktywności histaminy, będącej głównym mediatorem alergii. Lek możemy zakupić wyłącznie na receptę, pod postacią tabletek powlekanych.

Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Preparat stosuje się w celu zlikwidowania objawów schorzeń takich jak przewlekłe alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa i przewlekła pokrzywka idiopatyczna. Mogą go stosować zarówno pacjenci dorośli jak i dzieci, które ukończyły 6. rok życia.

Dawkowanie

Ahist przeznaczony jest do stosowania doustnego. Zaleca się przyjmowanie jednej tabletki na dzień, niezależnie od wieku pacjenta, i popijanie jej dużą ilością wody.

Możliwe skutki uboczne

Część pacjentów będących w trakcie kuracji może zaobserwować u siebie wystąpienie objawów, takich jak: nieżyt nosa, ból głowy, zmęczenie, suchość w ustach, dolegliwości żołądkowo-jelitowe, agresja, pobudzenie, drgawki, skórne reakcje alergiczne, bóle mięśni zwiększenie masy ciała, zapalenie wątroby, zaburzenia widzenia, duszności oraz kołatania serca.

Przeciwwskazania

Leku nie należy podawać osobom cierpiącym na nietolerancję niektórych cukrów, zaburzenia funkcjonowania nerek oraz uczulonych na którykolwiek z jego składników. Pamiętajmy, że Ahist jest przeciwwskazany w okresie ciąży i laktacji.

Ahist0LekOpinie.pl2015-06-27 19:23:06Ahist to preparat zwalczający objawy alergii, takie jak zaczerwienienie i podrażnienie skóry oraz oczu, pokrzywka czy też katar. Powstał na bazie chlorowodorku lewocetyryzyny – związku należącego do drugiej generacji leków przeciwhistaminowych, działającego poprzez zahamowanie syntezy oraz aktywności histaminy, będącej głównym mediatorem alergii. Lek możemy zakupić wyłącznie na receptę, pod postacią tabletek powlekanych.
Producent:
Generics
Substancja czynna:
lewocetyryzyna
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Ahist cena, pobierz Ahist ulotka, dedykowane Ahist forum, wpływ Ahist na prowadzenie pojazdów, czy Ahist jest refundowany? - czyli Ahist refundacja, a także interakcje Ahist a karmienie piersią, zalecane Ahist dawkowanie, stosowanie Ahist w ciąży, Ahist opinie o leku, tanie Ahist zamienniki, interakcje leku Ahist a alkohol.

1 opinia o Ahist

Znasz Ahist? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Ahist


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Czy ten środek może być przyjmowany przez chorych z chorobą wieńcową? Z góry uprzejmie dziękuję za odpowiedź.

    Autor opinii: Eudokia, dodano: 25 kwietnia 2017