Afrin

Średnia ocena:Brak ocen

Afrin to lek udrażniający przewody nosowe, stworzony na bazie oksymetazoliny. Jego działanie polega na obkurczeniu naczyń krwionośnych i co za tym idzie, zmniejszenie obrzęku błony śluzowej jamy nosowej, co zapobiega uciążliwemu uczuciu zatkanego nosa. Dodatkowo możemy zaobserwować zmniejszenie ilości produkowanej wydzieliny. Lek działa stosunkowo długo – jego efektywność obserwujemy nawet do 12 godzin po aplikacji. Dostępny jest bez recepty.

Afrin
Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Afrin możemy stosować u pacjentów powyżej 6. roku życia cierpiących na obrzęk śluzówki nosa, występujący w przebiegu alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, przeziębienia oraz zapalenia zatok.

Dawkowanie

Lek aplikujemy bezpośrednio do otworów nosowych za pomocą dołączonego do opakowania dozownika. Wskazaną jego dawką są 2­3 rozpylenia do każdego otworu, nie częściej niż dwa razy na dobę. Pamiętajmy, aby kuracja Afrinem nie trwała dłużej niż 3 dni.

Możliwe skutki uboczne

Po aplikacji leku możemy zaobserwować u siebie objawy takie jak: wzmożone kichanie, suchość błony śluzowej nosa i gardła, uczucie kłucia i pieczenia w nosie, kołatania serca, bóle głowy, nudności, zaburzenia widzenia, a także bezsenność.

Przeciwwskazania

Nie zaleca się aby Afrin stosowali pacjenci nadwrażliwi na którykolwiek z jego składników, cierpiący na jaskrę z zamkniętym kątem przesączania, suchy lub zanikowy nieżyt nosa, a także osoby przyjmujące inhibitory MAO oraz będące po przezklinowym zabiegu usunięcia przysadki mózgowej.

Afrin0LekOpinie.pl2015-02-22 19:33:34Afrin to lek udrażniający przewody nosowe, stworzony na bazie oksymetazoliny. Jego działanie polega na obkurczeniu naczyń krwionośnych i co za tym idzie, zmniejszenie obrzęku błony śluzowej jamy nosowej, co zapobiega uciążliwemu uczuciu zatkanego nosa. Dodatkowo możemy zaobserwować zmniejszenie ilości produkowanej wydzieliny. Lek działa stosunkowo długo – jego efektywność obserwujemy nawet do 12 godzin po aplikacji. Dostępny jest bez recepty.
Producent:
MSD Polska
Substancja czynna:
oksymetazolina
Przeznaczenie:
,
Strona zawiera informacje o leku Afrin cena, pobierz Afrin ulotka, dedykowane Afrin forum, wpływ Afrin na prowadzenie pojazdów, czy Afrin jest refundowany? - czyli Afrin refundacja, a także interakcje Afrin a karmienie piersią, zalecane Afrin dawkowanie, stosowanie Afrin w ciąży, Afrin opinie o leku, tanie Afrin zamienniki, interakcje leku Afrin a alkohol.

1 opinia o Afrin

Znasz Afrin? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Afrin


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Preparat zwrócił moją uwagę swoją charakterystyką i muszę przyznać, że ogólnie przyzwoicie się póki co spisuje. Gdyby cokolwiek się w temacie zmieniło napiszę kolejny komentarz.

    Autor opinii: Hortensjusz, dodano: 25 kwietnia 2017