Adeksa

Średnia ocena:Brak ocen

Adeksa to doustny lek obniżający poziom glukozy we krwi. Jego substancją czynną jest akarboza – związek obniżający aktywność występującego w jelicie enzymu, czyli alfa-glukozydazy. Efektem terapeutycznym tego działania jest spowolnienie rozkładu i wchłaniania wielocukrów, co zapobiega poposiłkowej zbyt wysokiej glikemii. Dodatkowo lek hamuje odkładanie się trójglicerydów w postaci tkanki tłuszczowej, której redukcja jest wysoce zalecana u diabetyków.

Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Adeksa stworzona została z myślą o chorych na cukrzycę typu II, u których do utrzymania prawidłowego poziomu cukru we krwi nie wystarczy odpowiednio zmodyfikowana dieta połączona z aktywnością fizyczną.

Dawkowanie

Lek zażywamy doustnie, ściśle według wskazówek lekarza. Należy pamiętać, by tabletkę przyjmować bezpośrednio przez rozpoczęciem posiłku, ewentualnie na jego początku.

Możliwe skutki uboczne

U części pacjentów stosujących Adeksę mogą wystąpić efekty niepożądane, takie jak: wzdęcia, bóle brzucha, niestrawność, biegunki, nudności, wymioty, podwyższenie aktywności enzymów wątrobowych, obrzęki, żółtaczka, zmiany w obrazie morfologicznym krwi oraz zaburzenia czynności wątroby.

Przeciwwskazania

Preparaty na bazie akarbozy nie powinny być przyjmowane przez pacjentów wykazujących reakcje alergiczne w kontakcie z nią, a także przez osoby cierpiące na stany zapalne jelit, niedrożność jelit, schorzenia, które pogarszają się w przypadku nagromadzenia gazów w jelicie, owrzodzenie okrężnicy, ciężką niewydolność wątroby lub nerek, a także przez kobiety w okresie karmienia piersią.

Adeksa0LekOpinie.pl2015-05-25 17:01:42Adeksa to doustny lek obniżający poziom glukozy we krwi. Jego substancją czynną jest akarboza – związek obniżający aktywność występującego w jelicie enzymu, czyli alfa-glukozydazy. Efektem terapeutycznym tego działania jest spowolnienie rozkładu i wchłaniania wielocukrów, co zapobiega poposiłkowej zbyt wysokiej glikemii. Dodatkowo lek hamuje odkładanie się trójglicerydów w postaci tkanki tłuszczowej, której redukcja jest wysoce zalecana u diabetyków.
Producent:
Polfarmex
Substancja czynna:
akarboza
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Adeksa cena, pobierz Adeksa ulotka, dedykowane Adeksa forum, wpływ Adeksa na prowadzenie pojazdów, czy Adeksa jest refundowany? - czyli Adeksa refundacja, a także interakcje Adeksa a karmienie piersią, zalecane Adeksa dawkowanie, stosowanie Adeksa w ciąży, Adeksa opinie o leku, tanie Adeksa zamienniki, interakcje leku Adeksa a alkohol.

1 opinia o Adeksa

Znasz Adeksa? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Adeksa


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Stosuję i może być. Pozdrowienia.

    Autor opinii: Sebastiana, dodano: 25 kwietnia 2017