Acodin

Średnia ocena:Brak ocen

Acodin jest lekiem przeciwkaszlowym, stworzonym na bazie bromowodorku dekstrometorfanu, który działa podobnie jak używana dawniej kodeina, nie niesie jednak ze sobą ryzyka uzależnienia. Przenika przez barierę krew-mózg i oddziałuje bezpośrednio na centralny układ nerwowy, na poziomie rdzenia przedłużonego. Aktywując receptory σ1, hamuje odruch kaszlu. Bardzo szybko się wchłania – jego działanie obserwujemy już po 10-30 minutach i trwa ono przez około 6 godzin. Możemy zakupić go bez recepty, pod postacią tabletek lub syropu.

Acodin
Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Lek stosowany jest u osób cierpiących na suchy kaszel o różnorodnym pochodzeniu. Tabletki możemy podawać pacjentom, którzy ukończyli 6. rok życia, zaś syrop polecany jest chorym powyżej 12. roku życia.

Dawkowanie

Acodin przeznaczony jest do zażywania doustnego. Jego dawkowanie uzależnione jest od formy, w której przyjmujemy lek. W przypadku tabletek zaleca się podawanie połowy tabletki co cztery godziny lub jednej tabletki co osiem godzin dzieciom powyżej 6. roku życia, zaś pacjentom, którzy ukończyli 12. rok życia – jednej tabletki co cztery godziny bądź dwóch tabletek co osiem godzin. Jeżeli stosujemy Acodin w syropie, możemy zażywać jedną łyżeczkę leku do czterech razy na dobę.

Możliwe skutki uboczne

Wśród części pacjentów zażywających lek odnotowano wystąpienie efektów niepożądanych, do których należały: senność, uczucie ogólnego zmęczenia, zawroty głowy oraz nudności.

Przeciwwskazania

Pacjenci nadwrażliwi na którykolwiek ze składników Acodinu oraz cierpiący na astmę oskrzelową prawdopodobnie nie będą mogli zażywać omawianego leku. Jeżeli przyjmujemy preparaty z grupy inhibitorów MAO bądź środki wykrztuśne, należy poinformować o tym lekarza. Kobiety w ciąży i karmiące piersią przed zażyciem Acodinu powinny skonsultować się ze specjalistą.

Acodin0LekOpinie.pl2014-04-29 21:04:40Acodin jest lekiem przeciwkaszlowym, stworzonym na bazie bromowodorku dekstrometorfanu, który działa podobnie jak używana dawniej kodeina, nie niesie jednak ze sobą ryzyka uzależnienia. Przenika przez barierę krew-mózg i oddziałuje bezpośrednio na centralny układ nerwowy, na poziomie rdzenia przedłużonego. Aktywując receptory σ1, hamuje odruch kaszlu. Bardzo szybko się wchłania – jego działanie obserwujemy już po 10-30 minutach i trwa ono przez około 6 godzin. Możemy zakupić go bez recepty, pod postacią tabletek lub syropu.
Producent:
Sanofi Aventis
Substancja czynna:
dekstrometorfan
Strona zawiera informacje o leku Acodin cena, pobierz Acodin ulotka, dedykowane Acodin forum, wpływ Acodin na prowadzenie pojazdów, czy Acodin jest refundowany? - czyli Acodin refundacja, a także interakcje Acodin a karmienie piersią, zalecane Acodin dawkowanie, stosowanie Acodin w ciąży, Acodin opinie o leku, tanie Acodin zamienniki, interakcje leku Acodin a alkohol.

1 opinia o Acodin

Znasz Acodin? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Acodin


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Po przetestowaniu preparatów innych firm stwierdzam, iż na mnie najkorzystniej wpływa właśnie ten preparat. W związku z tym uznaję go za godny polecenia.

    Autor opinii: Ronald, dodano: 25 kwietnia 2017