Acatar Zatoki

Średnia ocena:Brak ocen

Acatar Zatoki to lek przeciwdziałający objawom wywołanym przez przeziębienie lub grypę. Stworzony został na bazie ibuprofenu oraz chlorowodorku pseudoefedryny. Pierwszy z tych składników odpowiedzialny jest za zmniejszenie gorączki oraz bólu głowy, mięśni i stawów towarzyszącego chorobie, drugi zaś obkurcza naczynia błony śluzowej górnych dróg oddechowych, przez co udrażnia nos oraz opróżnia zatoki przynosowe z zalegającej wydzieliny. Preparat zakupimy bez recepty.

Acatar Zatoki
Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Lek polecany jest pacjentom powyżej 12. roku życia, cierpiącym na objawy przeziębienia i grypy, takie jak: nieżyt nosa, bóle głowy, bóle mięśniowo-stawowe, gorączka oraz niedrożność zatok przynosowych.

Dawkowanie

Acatar Zatoki zażywamy doustnie. 1-2 tabletki połykamy co 4-6 godzin, w zależności od potrzeb oraz nasilenia objawów. Należy jednak pamiętać, aby nie przekroczyć maksymalnej dobowej dawki leku, którą jest 6 tabletek.

Możliwe skutki uboczne

U części osób stosujących preparat pojawiły się efekty niepożądane terapii, do których należały: nudności, wymioty, bóle brzucha, biegunki, zatrzymanie wody w organizmie, obrzęki oraz podwyższone ciśnienie tętnicze.

Przeciwwskazania

Lek nie jest przeznaczony dla pacjentów uczulonych na chociaż z jego składników, a także dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Pacjenci cierpiący na nadczynność tarczycy, cukrzycę, jaskrę, nadciśnienie tętnicze, chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy czy też rozrost gruczołu krokowego, powinni fakt ten zgłosić specjaliście. Konieczne jest także poinformowanie lekarza o wszystkich aktualnie przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.

Acatar Zatoki0LekOpinie.pl2014-10-18 17:37:51Acatar Zatoki to lek przeciwdziałający objawom wywołanym przez przeziębienie lub grypę. Stworzony został na bazie ibuprofenu oraz chlorowodorku pseudoefedryny. Pierwszy z tych składników odpowiedzialny jest za zmniejszenie gorączki oraz bólu głowy, mięśni i stawów towarzyszącego chorobie, drugi zaś obkurcza naczynia błony śluzowej górnych dróg oddechowych, przez co udrażnia nos oraz opróżnia zatoki przynosowe z zalegającej wydzieliny. Preparat zakupimy bez recepty.
Producent:
US Pharmacia
Substancja czynna:
ibuprofen, pseudoefedryna
Strona zawiera informacje o leku Acatar Zatoki cena, pobierz Acatar Zatoki ulotka, dedykowane Acatar Zatoki forum, wpływ Acatar Zatoki na prowadzenie pojazdów, czy Acatar Zatoki jest refundowany? - czyli Acatar Zatoki refundacja, a także interakcje Acatar Zatoki a karmienie piersią, zalecane Acatar Zatoki dawkowanie, stosowanie Acatar Zatoki w ciąży, Acatar Zatoki opinie o leku, tanie Acatar Zatoki zamienniki, interakcje leku Acatar Zatoki a alkohol.

1 opinia o Acatar Zatoki

Znasz Acatar Zatoki? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Acatar Zatoki


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Mnie niezbyt pomogło, ale może u innych osób będzie działać dobrze.

    Autor opinii: Cecylian, dodano: 25 kwietnia 2017