Acatar Spray

Średnia ocena:Brak ocen

Acatar to środek zapobiegający nieprzyjemnemu uczuciu zatkanego nosa. Zawiera w swoim składzie chlorowodorek oksymetazoliny, który obkurcza śluzówkę nosa i zapewnia swobodny przepływ powietrza, a także zmniejsza ilość wytwarzanej podczas kataru wydzieliny. Działa bardzo szybko, bo już po 5-10 minutach od aplikacji, natomiast uczucie czystego nosa utrzymuje się przez 7 do 12 godzin. Występuje w postaci dostępnego bez recepty aerozolu.

Acatar Spray
Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Acatar stosujemy podczas alergicznego lub ostrego zapalenia błony śluzowej nosa oraz w trakcie zapalenia zatok przynosowych.

Dawkowanie

U dzieci w wieku 6-12 lat aplikujemy po jednej dawce preparatu do każdego otworu nosowego 2 razy na dobę. U osób powyżej 12. roku życia lek możemy stosować 3 razy na dobę. Okres kuracji nie powinien być dłuższy niż 5 dni, aby wykluczyć ryzyko trwałego uszkodzenia śluzówki nosa. Pamiętajmy, aby z każdego opakowania Acataru korzystała tylko jedna osoba, ze względu na ryzyko przeniesienia różnego rodzaju drobnoustrojów na aplikatorze aerozolu.

Możliwe skutki uboczne

Podczas stosowania Acataru, mogą pojawić się u nas pewne efekty uboczne. Należą do nich: uczucie suchości i pieczenia śluzówki nosa, częste kichanie oraz rzadziej pojawiające się kołatania serca, podwyższenie ciśnienia tętniczego krwi, niepokój, ból głowy, bezsenność, zwiększenie obrzęku błony śluzowej nosa, uczucie ogólnego zmęczenia.

Przeciwwskazania

Należy skonsultować się z lekarzem, jeżeli jesteśmy w ciąży, karmimy piersią, a także w razie gdy cierpimy na choroby takie jak: zwiększone ciśnienie śródgałkowe, jaskra, guz chromochłonny, różnego rodzaju schorzenia układu krwionośnego, zaburzenia w metabolizmie, do których należą np. cukrzyca bądź nadczynność tarczycy. Należy poinformować lekarza o wszystkich lekach, które obecnie przyjmujemy, w szczególności o inhibitorach MAO i trójpierścieniowych preparatach antydepresyjnych.

Acatar SprayunratedLekOpinie.pl2014-01-05 16:59:55Acatar to środek zapobiegający nieprzyjemnemu uczuciu zatkanego nosa. Zawiera w swoim składzie chlorowodorek oksymetazoliny, który obkurcza śluzówkę nosa i zapewnia swobodny przepływ powietrza, a także zmniejsza ilość wytwarzanej podczas kataru wydzieliny. Działa bardzo szybko, bo już po 5-10 minutach od aplikacji, natomiast uczucie czystego nosa utrzymuje się przez 7 do 12 godzin. Występuje w postaci dostępnego bez recepty aerozolu.
Producent:
US Pharmacia
Substancja czynna:
oksymetazolina
Przeznaczenie:
,
Strona zawiera informacje o leku Acatar Spray cena, pobierz Acatar Spray ulotka, dedykowane Acatar Spray forum, wpływ Acatar Spray na prowadzenie pojazdów, czy Acatar Spray jest refundowany? - czyli Acatar Spray refundacja, a także interakcje Acatar Spray a karmienie piersią, zalecane Acatar Spray dawkowanie, stosowanie Acatar Spray w ciąży, Acatar Spray opinie o leku, tanie Acatar Spray zamienniki, interakcje leku Acatar Spray a alkohol.

1 opinia o Acatar Spray

Znasz Acatar Spray? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Acatar Spray


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Mi niezbyt pomaga, ale może u innych będzie działać.

    Autor opinii: Ditta, dodano: 25 kwietnia 2017