Aspirin

Średnia ocena:

Aspirin to znany złożony produkt o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym. Bardzo często sięgamy po niego w przypadku przeziębienia czy grypy o łagodnym przebiegu, jednak niewielu z nas wie, że zawarty w nim kwas acetylosalicylowy ma również inne, bardzo korzystne właściwości – zmniejsza ryzyko wystąpienia zakrzepów, a także broni nas przed nowotworami jelita grubego i odbytnicy. Jednak należy pamiętać, że przedawkowanie go niesie ze sobą groźne skutki.

Aspirin
Średnia ocena (z 3 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

Wskazania

Lek stosujemy w celu zlikwidowania dolegliwości bólowych towarzyszących przeziębieniu i grypie, gorączki, a także podczas bólu zęba lub bólów mięśniowych.

Dawkowanie

Tabletki rozpuszczamy w szklance wody i wypijamy po posiłku. Dorośli mogą przyjmować 1-2 tabletki co 4-8 godzin, u młodzieży powyżej 12. roku życia ilość tę modyfikujemy do 1 tabletki co 4-8 godzin. Nie należy przekraczać dobowej dawki Aspirinu, która wynosi 8 tabletek w przypadku dorosłych i 3 tabletki w przypadku młodzieży.

Możliwe skutki uboczne

Mogą pojawić się u nas różnorodne problemy żołądkowo-jelitowe, do których należą: nudności, wymioty, ból brzucha, zgaga, krwawienia z przewodu pokarmowego, a także szumy w uszach, zawroty głowy, skurcz oskrzeli i ataki astmy, problemy skórne – obrzęki, pokrzywka, u osób chorych na dnę moczanową może wystąpić jej napad, rzadko odnotowywane są problemy z funkcjonowaniem nerek i wątroby. U osób, które przyjmują kwas acetylosalicylowy od dłuższego czasu mogą wystąpić bóle głowy, nasilające się po przyjęciu kolejnej dawki leku. Aspirin może powodować przedłużenie czasu krwawienia w trakcie i po różnych zabiegach chirurgicznych. Podczas kuracji nie należy spożywać alkoholu.

Przeciwwskazania

Preparatu nie wolno stosować u dzieci poniżej 12. roku życia, gdyż pojawia się wtedy ryzyko wystąpienia zespołu Reye’a – choroby uszkadzającej wątrobę i mózg. Aspirinu nie należy przyjmować w razie nadwrażliwości na substancje w nim występujące oraz jeżeli wcześniej wystąpiły u nas reakcje alergiczne po zastosowaniu innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Pamiętajmy, by poinformować lekarza, jeżeli cierpimy na astmę oskrzelową, owrzodzenie przewodu pokarmowego, katar sienny z polipami błony śluzowej nosa, dnę moczanową, zaburzenia krzepnięcia krwi, problemy z funkcjonowaniem wątroby i nerek. Przyjmując jakiekolwiek leki, a w szczególności moczopędne, obniżające ciśnienie krwi, przeciwzakrzepowe i hamujące agregację płytek krwi, preparaty zawierające metotreksat, digoksynę lub kwas walproinowy, należy spytać lekarza czy kuracja Aspirinem nam nie zaszkodzi. Leku nie wolno stosować w III trymestrze ciąży, a także należy zachować ostrożność, przyjmując go w trakcie karmienia piersią.

AspirinunratedLekOpinie.pl2013-11-05 19:44:08Aspirin to znany złożony produkt o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym. Bardzo często sięgamy po niego w przypadku przeziębienia czy grypy o łagodnym przebiegu, jednak niewielu z nas wie, że zawarty w nim kwas acetylosalicylowy ma również inne, bardzo korzystne właściwości – zmniejsza ryzyko wystąpienia zakrzepów, a także broni nas przed nowotworami jelita grubego i odbytnicy. Jednak należy pamiętać, że przedawkowanie go niesie ze sobą groźne skutki.
Producent:
Bayer
Substancja czynna:
kwas acetylosalicylowy
Strona zawiera informacje o leku Aspirin cena, pobierz Aspirin ulotka, dedykowane Aspirin forum, wpływ Aspirin na prowadzenie pojazdów, czy Aspirin jest refundowany? - czyli Aspirin refundacja, a także interakcje Aspirin a karmienie piersią, zalecane Aspirin dawkowanie, stosowanie Aspirin w ciąży, Aspirin opinie o leku, tanie Aspirin zamienniki, interakcje leku Aspirin a alkohol.

2 opinii o Aspirin

Znasz Aspirin? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Aspirin


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Jest w porządku, raczej warto.

    Autor opinii: Demetria, dodano: 25 kwietnia 2017
  2. Skuteczność
    Bez skutków ubocznych
    Opłacalność

    U nas w rodzinie sprawdza się od lat, leku nie trzeba nikomu bliżej przedstawiać. Oczywiście polecam :)

    Autor opinii: Maria, dodano: 27 października 2014