Średnia ocena (z 4 ocen) | |
---|---|
Skuteczność | |
Bez skutków ubocznych | |
Opłacalność |
Wskazania
Preparat zalecany jest przede wszystkim osobom cierpiącym na chorobę lokomocyjną. Może być również stosowany jako środek przeciwwymiotny w innego typu schorzeniach, z wyjątkiem sytuacji, gdy nudności lub wymioty wywoływane są chemioterapią przeciwnowotworową.
Dawkowanie
Aviomarin należy zażyć na około 30 minut przed rozpoczęciem podróży. W przypadku stosowania leku pod postacią tabletek, dzieciom od 6. do 14. roku życia podajemy pół tabletki, natomiast osobom starszym – 1-2 tabletki. Jeśli zażywamy lek pod postacią gumy, dzieci w wieku 6-12 lat powinny żuć 2 pastylki w odstępie 30 minut, natomiast osoby powyżej 12. roku życia – 3 pastylki co 30 minut. W sytuacji kiedy stosujemy Aviomarin jako lek przeciwwymiotny, dzieciom w wieku 6-14 lat podajemy pół tabletki co 6-8 godzin, zaś osobom powyżej 14. roku życia 1-2 tabletki co 4-6 godzin. Pamiętajmy, by nie przekroczyć maksymalnej dawki dobowej leku, która wynosi odpowiednio 3 tabletki dla dzieci w wieku 6-14 lat i 8 tabletek dla chorych, którzy przekroczyli 14. rok życia.
Możliwe skutki uboczne
Po zażyciu Aviomarinu mogą pojawić się u nas efekty uboczne, do których należą: uczucie ogólnego zmęczenia, niepokój, osłabienie, zaburzenia koncentracji, senność, biegunka, zaparcia, nudności, suchość w ustach. W przypadku zażycia bardzo dużej dawki leku może wystąpić niedokrwistość hemolityczna, zaburzenia widzenia, problemy z oddawaniem moczu, obniżenie ciśnienia krwi, zawroty głowy, reakcje alergiczne, zmniejszenie apetytu, bezsenność, złuszczające zapalenie skóry. Po zastosowaniu leku nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych. Długotrwałe stosowanie może prowadzić do uzależnienia.
Przeciwwskazania
Aviomarinu nie powinny stosować kobiety w I trymestrze ciąży. Osoby przyjmujące leki oddziałujące na ośrodkowy układ nerwowy, a także cierpiące na schorzenia takie jak padaczka, przerost gruczołu krokowego, nadczynność tarczycy, jaskra, pęcherzowe zapalenie skóry, astma, przed zażyciem leku powinny skonsultować się z lekarzem.
Mi trochę poprawiło się, ale możliwe, że to kwestia indywidualna. Niemniej spróbować zawsze należy. Jeśli o moją osobę chodzi to mogę spokojnie polecić. Pozdrawiam!
To zdecydowanie najlepszy lek na chorobę lokomocyjną na rynku. Inne leki również działają, ale jakoś bardziej zawsze ufam Aviomarinowi – u nas w rodzinie stosowany od lat. Cena ok, tabletki nie duże więc łatwo się łyka. Z wad to niestety działa usypiająco, ale na czas podróży może to i lepiej, do tego u niektórych mogą być negatywne skutki uboczne ze strony układu pokarmowego (do przeżycia).
Lek otłumania i działa mocno nasennie, ale jest bardzo skuteczny na chorobę lokomocyjną. Istotne jest, żeby nie podawać go profilaktycznie każdemu, a jedynie tym którzy mają chorobę lokomocyjną aktywnie utrudniającą podróżowanie.