Gaviscon

Średnia ocena:Brak ocen

Gaviscon to lek zapobiegający refluksowi żołądkowo-przełykowemu, powszechnie określanemu mianem zgagi. Polega on na cofaniu się pokarmu wraz z kwasem solnym z żołądka do przełyku, co powoduje odbijanie oraz nieprzyjemne uczucie palenia. Substancje zawarte w Gavisconie powodują wytworzenie warstwy ochronnej na powierzchni treści żołądkowej, co zapobiega jej ponownemu przemieszczaniu się w kierunku przełyku. Występuje pod postacią tabletek do żucia oraz zawiesiny.

Gaviscon
Średnia ocena (z 1 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Preparat stosujemy u osób powyżej 12. roku życia w celu łagodzenia uciążliwych objawów refluksu żołądkowo-przełykowego, a także u chorych na refluksowe zapalenie przełyku.

Dawkowanie

Jeżeli przyjmujemy lek w tabletkach, zażywamy 2-4 tabletki do 4 razy na dobę po posiłku i przed snem. Tabletkę należy dokładnie przeżuć. W przypadku stosowania Gavisconu pod postacią zawiesiny, przyjmujemy 2-4 łyżeczki do 4 razy dziennie, również po posiłku i przed snem. W przypadku gdy objawy nie ustąpią po 7 dniach terapii, należy udać się do lekarza.

Możliwe skutki uboczne

Efekty niepożądane u osób stosujących Gaviscon pojawiają się bardzo rzadko. Należą do nich różnego rodzaju reakcje alergiczne, takie jak: obrzęk ust, twarzy, gardła, wysypka, świąd, zawroty głowy, trudności w oddychaniu.

Przeciwwskazania

Jeżeli masz uczulenie na którykolwiek ze składników leku, prawdopodobnie nie będzie on dla Ciebie właściwy. Poinformuj lekarza w przypadku gdy cierpisz na fenyloketonurię, masz problemy z sercem lub nerkami. Powiedz o wszystkich przyjmowanych równolegle lekach. Pamiętaj, by Gaviscon przyjmować po upływie co najmniej 2 godzin od zażycia innego preparatu, aby uniknąć osłabienia jego działania. Jeżeli jesteś w ciąży lub karmisz piersią, również zgłoś to lekarzowi.

Gavisconunratedopinie-lek2013-12-07 17:35:23Gaviscon to lek zapobiegający refluksowi żołądkowo-przełykowemu, powszechnie określanemu mianem zgagi. Polega on na cofaniu się pokarmu wraz z kwasem solnym z żołądka do przełyku, co powoduje odbijanie oraz nieprzyjemne uczucie palenia. Substancje zawarte w Gavisconie powodują wytworzenie warstwy ochronnej na powierzchni treści żołądkowej, co zapobiega jej ponownemu przemieszczaniu się w kierunku przełyku. Występuje pod postacią tabletek do żucia oraz zawiesiny.
Producent:
Reckitt Benckiser
Dowiedz się o Gaviscon cena, Gaviscon ulotka, Gaviscon forum, Gaviscon a prowadzenie pojazdów, Gaviscon refundacja, Gaviscon a karmienie piersią, Gaviscon dawkowanie, Gaviscon w ciąży, Gaviscon opinie, Gaviscon zamienniki, Gaviscon a alkohol.

Napisz swoją opinię


Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność