Rosucard

Średnia ocena:Brak ocen

Rosucard to lek, obniżający poziom cholesterolu we krwi i tym samym przyczyniający się do redukcji ryzyka incydentów sercowo-naczyniowych. Jego substancja aktywna to rosuwastatyna – stosunkowo nowy związek z grupy statyn. Jego działanie polega na zwiększonym wychwycie „złego” cholesterolu LDL z krwi, dzięki czemu znacznie zmniejsza się ryzyko miażdżycy i, co za tym idzie, zdarzeń takich jak zawał mięśnia sercowego czy udar niedokrwienny mózgu. Lek zakupimy wyłącznie na receptę.

Średnia ocena (z 1 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Obniżanie poziomu cholesterolu LDL we krwi osób, u których zmiana diety oraz wprowadzenie aktywności fizycznej nie przyniosło oczekiwanych rezultatów. Lek może być również stosowany w hipercholesterolemii pierwotnej i wtórnej, a także w profilaktyce incydentów sercowo-naczyniowych.

Dawkowanie

Rosucard stosujemy doustnie. Zaleca się stosowanie go raz na dobę, niezależnie od spożywanych w ciągu dnia posiłków. Dawkowanie ustalane jest indywidualnie przez lekarza i należy ściśle stosować się do jego poleceń.

Możliwe skutki uboczne

Jak każdy lek, również Rosucard może przyczynić się do wystąpienia pewnej ilości efektów niepożądanych. Zaliczamy do nich: bóle i zawroty głowy, nudności, zaparcia, bóle brzucha, osłabienie, bóle mięśniowe, skórne reakcje alergiczne, bardzo rzadko mogą również wystąpić zaburzenia funkcjonowania wątroby i trzustki oraz uszkodzenie mięśni szkieletowych, zwane rabdomiolizą.

Przeciwwskazania

Lek jest przeciwwskazany u osób cierpiących na różnego rodzaju miopatie, niewydolność wątroby lub nerek, niedoczynność tarczycy, a także u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Podczas zażywania go przez kobiety w okresie rozrodczym, zaleca się stosowanie u nich skutecznej metody antykoncepcji. Przed rozpoczęciem terapii należy bezwzględnie poinformować lekarza i wszystkich przyjmowanych preparatach, nawet tych dostępnych bez recepty.

Rosucard0LekOpinie.pl2017-06-26 20:00:20Rosucard to lek, obniżający poziom cholesterolu we krwi i tym samym przyczyniający się do redukcji ryzyka incydentów sercowo-naczyniowych. Jego substancja aktywna to rosuwastatyna – stosunkowo nowy związek z grupy statyn. Jego działanie polega na zwiększonym wychwycie „złego” cholesterolu LDL z krwi, dzięki czemu znacznie zmniejsza się ryzyko miażdżycy i, co za tym idzie, zdarzeń takich jak zawał mięśnia sercowego czy udar niedokrwienny mózgu. Lek zakupimy wyłącznie na receptę.
Producent:
Zentiva
Substancja czynna:
rosuwastatyna
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Rosucard cena, pobierz Rosucard ulotka, dedykowane Rosucard forum, wpływ Rosucard na prowadzenie pojazdów, czy Rosucard jest refundowany? - czyli Rosucard refundacja, a także interakcje Rosucard a karmienie piersią, zalecane Rosucard dawkowanie, stosowanie Rosucard w ciąży, Rosucard opinie o leku, tanie Rosucard zamienniki, interakcje leku Rosucard a alkohol.

0 opinii o Rosucard

Znasz Rosucard? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Rosucard


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność