Prolia

Średnia ocena:Brak ocen

Prolia to jeden z nowoczesnych, innowacyjnych leków stosowanych w terapii osteoporozy. Jego substancją aktywną jest denosumab – przeciwciało monoklonalne, którego mechanizm działania polega na zahamowaniu procesów resorpcji (rzeszotnienia) kości. Dzięki temu zmniejszone jest ryzyko złamań, które u osób w starszym wieku mogą wiązać się z długim unieruchomieniem. Preparat zakupimy wyłącznie na receptę. Dostępny jest pod postacią roztworu do wstrzykiwań.

Średnia ocena (z 1 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Lek stosowany jest u kobiet w wieku pomenopauzalnym, w celu zmniejszenia ryzyka złamań kości, towarzyszących osteoporozie. Może być również stosowany w terapii utraty masy kostnej u mężczyzn z rakiem gruczołu krokowego, poddawanych ablacji hormonalnej.

Dawkowanie

Preparat Prolia przeznaczony jest do stosowania podskórnego. Najczęściej zalecanym przez lekarzy sposobem dawkowanie jest jedna ampułkostrzykawka podawana co 6 miesięcy w przednią część uda lub brzuch.

Możliwe skutki uboczne

Jak każdy lek, również Prolia może przyczynić się do wystąpienia efektów niepożądanych. Zaliczamy do nich: obrzęk i zaczerwienienie skóry podudzi z towarzyszącą gorączką (jest to objaw, który należy bezzwłocznie zgłosić lekarzowi), zakażenia górnych dróg oddechowych, trudności z oddawaniem moczu, zaćma, ból i drętwienie nóg, skórne reakcje alergiczne, a także hipokalcemia.

Przeciwwskazania

Po lek nie powinni sięgać pacjenci nadwrażliwi na którykolwiek z jego składników, gdyż może to wywołać groźne w skutkach reakcje alergiczne. Preparat Prolia nie może być również podawany osobom, mającym zbyt niskie stężenie wapnia we krwi.

Prolia0LekOpinie.pl2017-05-03 13:50:16Prolia to jeden z nowoczesnych, innowacyjnych leków stosowanych w terapii osteoporozy. Jego substancją aktywną jest denosumab – przeciwciało monoklonalne, którego mechanizm działania polega na zahamowaniu procesów resorpcji (rzeszotnienia) kości. Dzięki temu zmniejszone jest ryzyko złamań, które u osób w starszym wieku mogą wiązać się z długim unieruchomieniem. Preparat zakupimy wyłącznie na receptę. Dostępny jest pod postacią roztworu do wstrzykiwań.
Producent:
Amgen
Substancja czynna:
denozumab
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Prolia cena, pobierz Prolia ulotka, dedykowane Prolia forum, wpływ Prolia na prowadzenie pojazdów, czy Prolia jest refundowany? - czyli Prolia refundacja, a także interakcje Prolia a karmienie piersią, zalecane Prolia dawkowanie, stosowanie Prolia w ciąży, Prolia opinie o leku, tanie Prolia zamienniki, interakcje leku Prolia a alkohol.